24 Вести

Во хеликоптерот кој синоќа се сруши после утакмицата меѓу Лестер и Вест Хем, бил сопстевникот на Лестер, тајландскиот милијардер Вичиа Шривадханапрабх, потврди ...
сите 195 | | | веќе видена

Актерот Дејвид Швимер познат по улогата на Рос во популарната серија „Пријатели“ доживеа непријатна случка кога на социјалните медиуми се појави снимката на ...
сите 3 | | | веќе видена

Вооружено лице изврши напад во синагога во Питсбург, Пенсилванија. „Си-Би-Си“ јави дека најмалку осум лица се убиени. Телевизијата соопшти дека тројца ...
сите 80 | | | веќе видена

Тече бербата на калинката во валандовско, овошје кое содржи доста лековити својства, а за валандовачни преставува бренд. Но за жал производителите и понатаму ...
сите 8 | | | веќе видена

СВР-Битола до надлежното обвинителство поднесе поднесе кривична пријава против лицето Л.Ј. (46) постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „примање ...
сите 4 | | | веќе видена

Чад излегува од земја. Од далеку личи на вулкански. Но, од блиску сфаќате дека сеуште гори велешката депонија. И, иако тука е строго забрането да влегуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

Адвокатите на Никола Груевски го подготвуваат барањето за да му се одложи одењето во затвор. Во понеделник, ќе го достават до судијата за извршување на ...
сите 190 | | | веќе видена

Консултациите за уставните амандмани се водат со сите пратеници кои се заинтересирани за овој процес а во нив учествуваат и актуелни пратеници од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 18 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска соопшти дека министерот за внатрешни работи Фатмир Џафај поднесе оставка. Рама на Твитер напиша дека ја прифатил оставката ...
сите 24 | | | веќе видена

Само со покани и акредитации ќе биде дозволен влез во спортската сала во Кожани, со цел безбедно одржување на утрешниот ракометен натпревар меѓу ...
сите 26 | | | веќе видена

next