24 Вести

Нема законска можност претседателот Ѓорге Иванов да ги помилува осудените за „27 април“, кои до него доставиле барања, велат правните експерти. Дополнително, ...
сите 110 | | | веќе видена

Домашните екипи забележаа победи на првите натпревари од четвртфиналните пресметки во фудбалската Лига на шампиони. На „Енфилд“ Ливерпул го победи Порто со ...
сите 49 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска од податоците на радиодифузерите за емитуваното платено политичко рекламирање во првата недела од ...
сите 56 | | | веќе видена

Вечерва претседателскиот кандидат, Блерим Река, ја продолжи својата кампања во Боговиње, каде што беа присутни стотици граѓани. За време на митингот, река беше ...
сите 127 | | | веќе видена

Членството во европската унија ќе овозможи пристап до фондовите за земјоделство и поголема шанса за пласман на производите – претседателскиот кандидат на СДСМ ...
сите 27 | | | веќе видена

Треба да победиме за да ја делегитимираме власта и да отвориме пат за парламентарни избори за ново мнозинство – порача вечерва на митингот во Гостивар ...
сите 218 | | | веќе видена

Во врска со случаите на самоубиства и известувањето за нив, Советот за етика во медиумите ( СЕММ) и Здружението на новинарите (ЗНМ) повикуваат медиумите да се ...
сите 10 | | | веќе видена

А дека политичката кампања годинава има повеќе смешни моменти од сериозни покажува и денешната редовна прес конференција на портпаролот на СДСМ Костадин ...
сите 15 | | | веќе видена

Општина Штип доби рок од државниот управен инспекторат за пет дена да ги отстрани сите проблеми со информацискиот систем е-дозволи за градење и да ги закачат ...
| | веќе видена

Нема прекршување на принципите на фер демократска и миран предизборна кампања во општина Ново Село. Вака констатираат двајцата градоначалници кои веќе десетина ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателските кандидати и денеска на средби со граѓани, трибини и митинзи ја продолжуваат изборната кампања со претставување на нивните програми и концепти. ...
сите 381 | | | веќе видена

next