24 Вести

Стејт департментот и официјално ги достави до Сенатот на САД сите потребни документи за ратификација на Протоколот за членство на Република Северна Македонија ...
сите 54 | | | веќе видена

На подрачјето на Белград, Банат и Поморавие е вклучен портокалов метеоаларм поради силен ветер, соопшти српскиот Републички хидрометеоролошки завод. Иако е ...
сите 191 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина ...
сите 10 | | | веќе видена

Почнаа со химната, заврши со роденденска песна. Kонвенцијата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коaлицијата симболично на трети порaди редниот број на ...
сите 3 | | | веќе видена

А кандидатот за градоначалник на општина Дебар од Алијансата за Албанците, Арбен Аголи вечерва го отвори штабот во општината, каде што истакна дека неговите ...
сите 7 | | | веќе видена

Независниот кандидат за Претседател, Б лерим Р ека поддржан од А лијансата за А лбанците и од БЕСА, вечерва според агендата од оствари ср е дба со жителите на ...
сите 223 | | | веќе видена

Сегашниот јавен транспорт е концепт стар повеќе од 40 години и е правен за потребите на тогашно Скопје за да ги задоволува потреби на Скопје до 1984 година. ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши ќе размисли дали ќе си дада оставка ако Антикорупциска утврди дека има судир на интереси при вработувањето на неговата ...
сите 2 | | | веќе видена

Преку реформи да стигнеме до Европската Унија – немој да ги бојкотирате претседателските избори, им порача кандидатката за Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
сите 6 | | | веќе видена

Цивил до државната изборна комисија достави пријава за кршење на Изборниот законик, од страна на кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска – ...
сите 45 | | | веќе видена

Дводневен Самит на НАТО во Вашингтон на кој се одбележуваат 70 години од постоењето на Сојузот. Во пресрет на Самитот, американскиот Претседател, Доналд Трамп ...
сите 7 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова денеска присуствуваше на отворање на штаб во центарот на Скопје за претседателската кампања. ...
сите 313 | | | веќе видена

next