24 Вести

Јувентус со минимална победа од 1:0, со голот на Дибала го напушти „Олд Трафорд“ со сите три бода против Манчестер јунајтед. Убедливи победи во останатите ...
сите 58 | | | веќе видена

Руски навивач се здоби со убоди од нож во близина на стадионот „Олимпико“, други двајца се претепани, додека триесетина се повредени во метро станицата во Рим. ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот грчки министер за одбрана Јанос Папандониу и неговата сопруга Ставрула Кураку со лисици на рацете доцна синоќа беа пренесени во делот за трансфер ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерката за евроинтеграции на Косово Дурата Хоџа изјави дека доколку не се обезбеди потребното мнозинство гласови „за“ визна либерализација за Косово во ...
сите 55 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на ...
сите 231 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Радмила Шекеринска не можат да бидат решение за проблемите во Република Македонија - тие се проблемот на оваа држава. Последни остатоци од ...
сите 207 | | | веќе видена

Саудиската операција во која бил убиен новинарот Џамал Кашоги е „едно од најлошите прикривања некогаш направени“, изјави американскиот претседател Доналд ...
сите 229 | | | веќе видена

Потпретседателот на Владата и министер за надворешни работи на Република Словенија, Миро Церар, на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, ...
сите 62 | | | веќе видена

Со уценети пратеници прават пазар за името – обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од прослава на 23-ти октомври. На пратениците од неговата партија ...
сите 168 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски вечерва изјави дека Централниот комитет го разрешила потпретседателот на партијата Митко Јанчев поради ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Енис Барди на фантастичен начин ја отвори сезоната во шпанската Ла Лига со Леванте, па сега управата реши да му се заблагодари и ...
сите 21 | | | веќе видена

Презадолжените општини ќе се одглавуваат со пари од централниот буџет. За Власта ова е сериозна поддршка, додека за дел од економистите – без да се обезбеди ...
сите 3 | | | веќе видена

Неточни се инфомрациите според кои Никола Груевски, на девети следниот месец ќе треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот со ...
сите 185 | | | веќе видена

next