24 Вести

Детектирањето на тигрестиот комарец во општините Богданци, Дојран и Гевгелија предизвика вознемиреност кај населението поради опасноста од болестите што може ...
сите 34 | | | веќе видена

Изготвувањето на нацрт амандманите, дејствувањето на новата пратеничка група во Собранието, намалување на бројот на пратеници во ВМРО-ДПМНЕ. Oстануваат на ...
сите 138 | | | веќе видена

„Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале ...
сите 284 | | | веќе видена

Најбогатата партија во Европа, ВМРО-ДПМНЕ ќе почне да го раскрчмува својот имот. На продажба оди партиското седиште т.н „бела палата“, која вреди 40 милиони ...
сите 130 | | | веќе видена

Универзитетот „Кирил и Методиј“ ќе забрани било какви промотивни активности кои се поврзани со комерцијална намена. До ваквата одлука доаѓа по низата реакции ...
сите 2 | | | веќе видена

Осумтемина опозициски пратеници, кои минатиот петок гласаа за пристапување кон уставни измени, денеска попладне до Кабинетот на претседателот на Собранието ...
сите 293 | | | веќе видена

Дивите депонии и старите индустриски зони во државата се еколошки бомби со кои директно се загрожува животот на граѓаните и влијае врз животната средина, ...
сите 21 | | | веќе видена

Ако се оди според планот, Штип на пролет ќе почне со изградбата на секундарната гасоводна мрежа. Во завршна фаза е изработката на техничката документација за ...
сите 5 | | | веќе видена

За шест месеци Македонците потрошиле 63 милиони евра за купување онлајн, што е раст за 20% во однос на лани. Но ако се споредуваме со европејците се уште ...
сите 10 | | | веќе видена

next