24 Вести

Младите умови ќе си одат од Македонија се додека некој не се сети на нив. Студентите овде мизеруваат и тоа под секое човечко достоинство. Ова е пораката што ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

На сметките на лекарите и другиот медицински персонал во штипската Клиничка болница легнаа нешто помалку од половина милион евра. Со аванс од Фондот за ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонското министерството за надворешни работи со остра реакција до руското МНРод каде стигнаа обвинувања дека гласањето во собранието за потребата од ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. – Од секој ...
сите 63 | | | веќе видена

Со ставот ококу исклучувањето од ВМРО-ДПМНЕ, на фејсбук се огласи сега веќе поранешниот член на партијата Никола Тодоров. Денот на Македонската револуционерна ...
сите 158 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од министерот задолжен за подобрување на инвестициска клима за домашните компании, проф д-р Зоран ...
сите 31 | | | веќе видена

На вчерашната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ до мене беа упатени неосновани обвинувања. Обвинувањата беа насочени кон мене како потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 181 | | | веќе видена

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница донесе одлука за разрешување на потпретседателот на партијата Митко Јанчев и членот на ИК Константин ...
сите 317 | | | веќе видена

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери испрати честитка по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. – Дозволете ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, испрати честитка по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на Mакедонската ...
сите 46 | | | веќе видена

next