24 Вести

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по добивање на предметот од Основното јавно ...
сите 59 | | | веќе видена

Синот на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги пристигна во САД, откако кралството му ја укина забраната за патување која го спречуваше да ја напушти земјата. ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес имаше проштална средба со амбасадорот на Република Естонија во Република ...
сите 36 | | | веќе видена

Постапувајќи по кривичната пријава поднесена од управата за финансиска полиција, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 81 | | | веќе видена

Нацрт-амандманите на уставот за кои тече рокот што произлегува од петочната одлука на собранието се во фаза на изготвување. Се прават обиди во консултациите за ...
сите 205 | | | веќе видена

next