24 Вести

„Не смееме ниту во еден момент да ја пропуштиме овааа историска шанса , не смееме да дозволиме да не бидеме дел од овие историски процеси. Како граѓани на ...
сите 14 | | | веќе видена

Дванаесет патници од авионот што денеска беше ставен во карантин на аеродром Џон Фицџералд Кенеди во Њујорк биле хоспитализирани поради сериозноста на ...
сите 39 | | | веќе видена

Селекторот на албанската фудбалска репрезентација Кристијан Панучи поднесе кривична пријава против поранешниот албански претседател Бујар Нишани и од него бара ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација утревечер стартува со настапот во Лигата на нации. Гостувањето кај Гибралтар е воведен мел од групата во Д - дивизијата, ...
сите 130 | | | веќе видена

Разговорите за набавката на луксузниот мерцедес биле застарени – со вакво образложение екс премиерот Никола Груевски бара да не оди во затвор. Во Апелацискиот ...
сите 103 | | | веќе видена

Ова е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се заканува на кој било граѓанин да не излегува на референдум, граѓаните тоа да го пријават во ...
сите 52 | | | веќе видена

ДИК и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со различни толкувања околу јавната пропаганда за референдумот која се води преку медиумите. ...
сите 6 | | | веќе видена

next