24 Вести

Од суштинска важност е договорот од Преспа да се имплементира пред изборите во Грција. Времето е кратко и неопходно е уставни промени во целост да се спроведат ...
сите 7 | | | веќе видена

Дали и кој од актуелната власт му барал рекет и наводно му ветувал слобода и тендери на газдата на „Секјуриком“ австриецот Волфганг Гампер?! Монтажа со лажни ...
| | веќе видена

Општината и градоначалникот Златко Марин остануваат на ставот дека деветкатницата кај Мајчин дом не треба да се гради. Оттаму велат дека ги разгледуваат сите ...
сите 123 | | | веќе видена

Ни се испишува историја со наметнати претстави скроени по волјата на нашиот јужен сосед а ќе се предава на факултетите и училиштата. Од нас зависи дали ќе ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со Јенс Столтенберг, Генералниот секретар на НАТО, кој изрази ...
сите 55 | | | веќе видена

Европската унија ќе биде комплетна кога државите од Западен балкан ќе бидат членки на Унијата, изјави австрискиот канцелар Себастијан Курц чија земја е ...
сите 59 | | | веќе видена

next