24 Вести

Еден од најрепрезентативните споменици на културата во Македонија, катедралната црква Св. Софија ќе биде дигитално документирана. Документирањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Виси во воздух реализацијата на регионалната депонија за Источниот и Североисточниот регион. Две години откако беше одредена локацијата меѓу селата ...
сите 27 | | | веќе видена

Делувањето во една или повеќе пратенички групи во законодавниот дом на ВМРО ДПМНЕ кое партијата до прва ќе треба да го разгледува нема да ги смени ставовите на ...
сите 114 | | | веќе видена

Фирмата „Минка-енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан ...
сите 110 | | | веќе видена

СДСМ денеска презентираше документи според кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Mицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски во 2015 ...
сите 143 | | | веќе видена

По повод светскиот ден на борбата против мозочен удар, на струмичкиот плоштад, денеска беа организирани превентивни прегледи. Според директорот на струмичката ...
сите 17 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, денеска од пред седиштето на владеачката СДСМ истакна дека стои пред центарот на грозоморието во кое што е ...
сите 27 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ утре во собранието ќе поднесе предлог закон за амнестија по скратена постапка. Со негово неприфаќање, како што велат оттаму, власта ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерство за здравство ги отфрла шпекулациите наведени во некои медиуми дека случај на западнонилска треска е откриен на инфективното одделение во болницата ...
сите 19 | | | веќе видена

Првиот обид на приватната кинеска компанија „Лендскејп“ да лансира ракета во Вселената не успеа. „Ракетата „ЗиКју-1“ (ZQ-1) нормално функционираше во првата и ...
сите 12 | | | веќе видена

next