24 Вести

Смени ја тресат Антимонополската управа. Фотелјата на сега екс претседателот Благој Чурлинов ја презема Владимир Наумовски, поранешен министер, директор на ...
| | веќе видена

Се зголемува бројот на кривичните пријави за лицата кои на социјалните мрежи им се закануваат на пратениците. Двесет и седум годишен Охриѓанец доби кривиична ...
сите 24 | | | веќе видена

Засега нема да има нова пратеничка група во законодавниот дом а 8 те пратеници кои опозицијата ги исклучи од своите редови поради поддршка на уставните измени ...
сите 131 | | | веќе видена

Амнестијата е политичка одлука и судството не треба да се инволвира во тоа – вели судијата Џемаил Саити, претседател на Здружението на судии. Смета дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Денес, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториите на Бизнис-центарот на Халкбанк, и ...
сите 42 | | | веќе видена

Пратеникот Фадил Зендели од Беса изјави дека тие ќе поднесат четири амандмани на Уставот и тоа бидејќи се отвора преамбулата на Уставот се бара концепт на ...
сите 267 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава ...
сите 26 | | | веќе видена

Случувањата во опозицијата се нивни внатрепартиски работи, рече премиерот Зоран Заев во Стоби, одговарајќи на новинарско прашање како ги коментира случувањата ...
сите 280 | | | веќе видена

Екс-претседателот на ВМРО–ДПМНЕ, Никола Груевски денеска на излегување од скопскиот Кривичен суд изјави дека не му се познати аргументите за исклучувањата на ...
сите 181 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров верува во нови добри изданија и успеси кои го следеа националниот тим изминатиот период. ...
сите 120 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров упати порака до претседателот на ОК Карпош, во која бара да го повикаат на ...
сите 109 | | | веќе видена

Со преслушување на „бомби“ денеска во кривичниот суд во Скопје продлолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник“. На денешното рочиште се преслушуваат снимени ...
сите 84 | | | веќе видена

next