24 Вести

Крупните реформи во медиумите остануваат заглавени во Собранието, периодот на опструирањето на Законот за измени и дополнување на Законот за аудио и ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали Владата до крајот на годината ќе успее да потроши 300 милиони евра и да ги реализира капиталните проекти кои треба да ја повлечат економијата до 3,2 ...
сите 75 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 Скопје поведе иницијатива до Собранието на Република Македонија од кое што се очекува да го разреши актуелниот претседател на Комисијата ...
сите 52 | | | веќе видена

П од мотото „ М акедонија бојкотира“ шеесетина невладини организации од земјава и дијаспората започнуваат кампања против референдумот, а во неа се вклучи и ...
сите 2 | | | веќе видена

Референдумската кампања ќе ја водиме транспарентно, без предрасуди и ќе ја почитуваме волјата на граѓаните – собранискиот спикер Талат Џафери вели дека од ...
сите 69 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе го донесе нашата влада во парламентот и ќе биде изгласан со апсолутно мнозинство, од над 150 пратеници, вели шефот на грчката ...
сите 248 | | | веќе видена

„Додека Зоран Заев лаже за Европска Македонија, во Грција се отвори политички скандал во медиумите дека парите за компанијата на Кочо Анѓушев се пари дадени од ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и австрискиот канцелар, Себастијан Курц денеска во скопски хотел се сретнаа и разговараа отворено и пријателски за предизвиците на ...
сите 134 | | | веќе видена

Со слушање на 35 дополнителни аудио снимки, судењето по предметот „Тортура“ на СЈО, ќе продолжи на 20 септември, на кое по барање на обвинителката Лиле ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со австрискиот канцелар, Себастијан Курц. На средбата се разговарало за актуелната политичка ...
сите 177 | | | веќе видена

Никола Тодоров, поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска сведочи во Кривичен суд за немилите настани во Собранието кажа дека на 27 април за да може да го ...
сите 126 | | | веќе видена

next