24 Вести

Македонската фудбалска репрезентација може да игра во групата Ф на Европското првенство, која е најсилна, и која би ги вкрстила „рисовите“ против земји кои во ...
сите 70 | | | веќе видена

Транс-анадолскиот гасовод (ТАНАП) денеска официјално започна да пренесува гас до европскиот дел од јужниот гасен коридор на турско-грчката граница. На ...
сите 45 | | | веќе видена

Дождот може да ја удави културата во Виница. Кофите со вода во Домот на културата кажуваат дека кровот се уште прокиснува. И годинава нема пари за негова ...
сите 35 | | | веќе видена

Политички мотиви немал, а единствена цел за иницијативата со која Уставниот суд би можел да ги воскресне аболициите на екс-шефот на државата Иванов, била ...
сите 426 | | | веќе видена

Албанскиот премиер на денешната владина седница изјави дека се прекинати потрагата и спасувачките операции по преживеаните од земјотресот, додавајќи оти бројот ...
сите 175 | | | веќе видена

next