24 Вести

Вчера попладне и во текот на ноќта преку Институт за јавно здравје на коронавирус беа тестирани 71 лице. Од нив 2 лица се позитивни на вирусот, едно лице од ...
сите 175 | | | веќе видена

Четири НБА клубови – Лос Анџелес Лејкерс, Бостон Селтикс, Филаделфија 76-ерс и Денвер Нагетс – објавија за први случаи на заразени играчи и тренери со ...
сите 54 | | | веќе видена

Сите маркети, аптеки, банки и објекти кои даваат поштенски услуги, задолжително треба да обезбедат редарска служба при влез и во внатрешноста во овие објекти, ...
сите 33 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Владата би требало да преземе дел од акциите во компаниите, кои финансиски би ги помогнала поради ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама синоќа го претстави планот на Владата од седум точки за потребите за финансирање на оние кои се директно погодени во нивната ...
сите 70 | | | веќе видена

За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Сите гранични премини се затворени и за влез во земјава за странски државјани, ...
сите 242 | | | веќе видена

Бројката нови случаи заразени со коронавирусот во земјава е во благ пораст. Надлежните смируваат дека засега државата добро се справува со ситуацијата. ...
сите 20 | | | веќе видена

Прехранбената индустрија во земјава им порачува на граѓаните дека нема потреба панично да купуваат залихи зашто има доволно леб, брашно, масло за јадење, ...
сите 112 | | | веќе видена

Шпанскиот амбасадор во САД, Сантиаго Кабанас, синоќа во Стејт департментот се сретна со заменик државниот секретар Филип Рикер и го предаде оригиналниот ...
сите 70 | | | веќе видена

next