24 Вести

Капацитетот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје е речиси исполнет и од вчера за хоспитализација и третман на пациенти со КОВИД-19 ...
сите 31 | | | веќе видена

Денеска стоиме тука во Куманово, горди со кренати глави, чувајќи го заветот на нашите државотворци. Во темелот на македонскатаа државност се вградени заложбите ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Русија во последните 24 часа е регистриран најцрниот дневен биланс на новозаразени со коронавирус, откако медицинските власти потврдија 13.634 нови случаи ...
сите 1054 | | | веќе видена

Четвртиот пакет на мерки ќе го амортизира ударот од КОВИД-кризата. Мерките кои имаат буџетски импликации, како финансиската поддршка за исплата на плати, ќе ...
сите 215 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски упати честитка до граѓаните на Република Северна Македонија. „Почитувани граѓани, во свое и во име на ...
сите 78 | | | веќе видена

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес-конференција спроти денешниот натпревар против Естонија во Талин од третото ...
сите 188 | | | веќе видена

„Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честитам државниот празник, Денот на народното востание, 11-ти Октомври. ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати порака по повод 11 Октомври - Денот на народното востание. Почитувани граѓани, ...
сите 92 | | | веќе видена

Под слоганот „Честит 11 Октомври! Секогаш слободни!“ денеска во државата со повеќе свечености ќе биде одбележан на 11 Октомври – Денот на народното востание на ...
сите 94 | | | веќе видена

Викендот без ДДВ, мерката од четвртиот пакет антикризни мерки влезе во вториот ден. Граѓаните за прометот што ќе го направат во овие три дена од продолжениот ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери упати честитка до граѓаните по повод државниот празник 11 Октомври. -Почитувани ...
сите 134 | | | веќе видена

Пет неизбрани кандидатки за судии од Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев", реагираат на вчерашната изјава на претседателот на Судскиот совет, ...
сите 11 | | | веќе видена

next