24 Вести

„Авторите на текстот на Договорот од Преспа, кои и да се тие, покажуваат или елементарно непознавање на балканската историја или загрижувачка индиферентност ...
сите 11 | | | веќе видена

Медиумско известување за терористички акти или акти на насилен екстремизам, е тема на работилница што започна денеска во Будва, Црна Гора, соопшти Регионалниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во земјава, Џес Бејли, изјави дека за време на гласањето за стартот на уставните измени не бил во просториите на Собранието. „Јас тој ...
сите 29 | | | веќе видена

Голем шумски пожар изби околу шест часот утрово во областа Сарти – Ситонија на вториот крак на Халкидики, а силниот ветер бргу ги прошири огнените јазици. Во ...
сите 33 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон во телефонски разговор со саудискиот крал Салман изјавил дека Франција е подготвена, во соработка со партнерите, да ...
сите 208 | | | веќе видена

Доцна вечерва во трговскиот центар Скопјанка инвеститорот на девткатницата во Аеродром, Фатмир Етеми се сретна со жители на оваа скопска општина. Средбата беше ...
сите 127 | | | веќе видена

Гувернерот на американската држава Њујорк Ендрју Куомо изјави дека сомнително писмо со експлозивна направа било испратено во неговиот кабинет на Менхетн. Куомо ...
сите 159 | | | веќе видена

Пакети за кои се верува дека содржеле експлозивни направи биле испратени до поранешниот претседател на САД, Барак Обама и поранешната државна секретарка ...
сите 164 | | | веќе видена

Доцна вечерва „БЕСА“ на Касами објави дека на Владата и испратиле барање со предлог со четири уставни интервенции поврзани со правата на Албанците. Во делот ...
сите 83 | | | веќе видена

Благодарение на Јапонската Влада која донираше речиси милион долари, Гевгелија доби нова депонија за складирање на отпадот од правните и физичките лица од ова ...
сите 4 | | | веќе видена

По двегодишна работа, повторно е отворена за посетители епископската базилика на археолошкиот локалитет Стоби. Археолозите ја завршија конзервацијата на еден ...
сите 24 | | | веќе видена

Старата електрична инсталација е причината зошто грејната сезона се уште не започнала во дел од студентскиот дом „Стив Наумов“. За опремата која е стара ...
сите 26 | | | веќе видена

Цената на горивата и натаму ќе скока поради растот на доларот, но Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) не може да влијае врз крајната цена што ја плаќаат ...
сите 59 | | | веќе видена

Никола Груевски ја добил пресудата во која пишува дека правосилно осуден на две години затвор. Не бил изненаден што е напишано, бидејќи однапред знаел каква ...
сите 67 | | | веќе видена

next