24 Вести

Вицепремиерот Кочо Анѓушев е релаксиран кога станува збор за најавената „метла“ од страна на премиерот Зоран Заев и оти тоа прашање е единствено во ингеренции ...
сите 4 | | | веќе видена

На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, се испитуваа двајца сведоци, кои биле сослушувани и во претходната ...
сите 8 | | | веќе видена

Мигрантите се уште се обидуваат илегално, самостојно или со помош на криумчари да транзитираат низ Република Северна Македонија кон север и понатаму кон своите ...
сите 10 | | | веќе видена

Нема да отстапиме од тоа сите деца кои се примаат и во градинките и во основните училишта да бидат вакцинирани. Не смееме кога ги имаме сите инструменти во ...
сите 90 | | | веќе видена

Додека можам да бидам специјален јавен обвинител ќе останам до крај, не поради тоа што сакам, туку затоа што сметам дека заслужувам да бидам на чело на оваа ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во германскиот Бундестаг ќе говори на дебатата „Западниот Балкан по решавањето на прашањето за името: ...
сите 47 | | | веќе видена

next