24 Вести

Актуелниот романски претседател Клаус Јоанис води по првиот круг од претседателските избори во земјата, покажаа првичните резултати од излезните анкети. Според ...
сите 82 | | | веќе видена

Екстремно висока концентрација од 801 микрограм на метар кубен ПМ10 честички во воздухот се забележани синоќа во 21 часот во Тетово преку државните мерни ...
сите 74 | | | веќе видена

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ – Скопје од денеска до петок, 15 ноември, ќе ги организира четвртите Отворени денови. Целта е да се отворат ...
сите 23 | | | веќе видена

Резултатите од речиси 99 отсто преброени гласови покажуваат дека социјалистите победија на вонредните парламентарни избори во Шпанија, соопшти синоќа шпанското ...
сите 51 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. ...
сите 66 | | | веќе видена

Мострите од излеаната течност во ОХИС ќе бидат пратени во странска лабораторија кога за тоа ќе даде зелено светло Обвинителството. Колкава и каква била ...
сите 128 | | | веќе видена

next