24 Вести

Македонија денес се задолжи нови 44 милиони евра кај домашните банки и осигурителни компании. Парите се потребни за исплата на плати и социјални надоместоци, ...
сите 68 | | | веќе видена

Обвинувањата на сметка на Москва за наводно мешање на Русија во внатрешните работи на Македонија се фабрикувани и неосновани, соопшти руското Министерство за ...
сите 59 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ги разгледува предлозите поднесени од неговата армија за стратегиски напад врз американскиот пацифички остров Гуам. ...
сите 11 | | | веќе видена

Безнедноста на полициските службеници во земјава во голема мера не ја гарантира ниту законодавството, оценуваат дел од експертите повикувајќи се на последниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Со цитат од „Тешкото“, вицеви и пораки во одбрана на работата на јавниот обвинител пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ меѓусебно си реплицираа на новото ...
сите 390 | | | веќе видена

Поднесени се кривични пријави против две лица од Македонски Брод под сомнение дека го подметнале пожарот во Македонски Брод Според информациите од полиција, ...
сите 324 | | | веќе видена

Со меѓусебни реплики и контрареплики на пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ тече новото продолжение на маратонската собраниска седница на која на дневен ...
сите 390 | | | веќе видена

next