24 Вести

Македонските граѓани на претстојниот референдум треба да покажат храброст и да испратат јасен сигнал за членство во ЕУ и НАТО, бидејќи европската перспектива ...
сите 163 | | | веќе видена

Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
сите 122 | | | веќе видена

Агенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б, со стабилен изглед. Според извештајот, како што информира ...
сите 43 | | | веќе видена

Двајца спасувачи загинаа во борба со свелечиштата што ги предизвика моќниот тајфун Мангхут на Филипините. - Пријавени се над 40 случаи на лизгање на земјиште ...
сите 121 | | | веќе видена

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека Црна Гора ќе ги преиспита односите со Европската унија доколку во Брисел почне да се менува мислењето за ...
сите 26 | | | веќе видена

Вооружани напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лица и повредиле седуммина. Нападот се случил на плоштад каде имало голем број туристи. Тројцата ...
сите 32 | | | веќе видена

Со успешно придвижување кон НАТО и кон ЕУ може да се очекува забрзување на економскиот раст, а евроатланските интеграции ќе обезбедат можности за повисок раст ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вчера пред граѓаните на Преспа истакна дека ова е неповторлив момент и дека на 30 септември се одлучува за иднината на ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкски вчера им порача на беровчани да не веруваат во лагите на Зоран Заев и да не потпаѓаат под влијанието на вакви ...
сите 171 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб, а вдолж Повардарието ќе дува умерен северозападен ветер. Во северните планински ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика од идната година најавува трансформацијата на центрите за социјална работа од административни во институции кои ќе ...
сите 110 | | | веќе видена

next