24 Вести

Владата на синоќешната седница го усвои Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за ...
сите 35 | | | веќе видена

Есенскиот бран дојде порано, Македонија бележи црни рекорди во корона пандемијата. Земјата има најголема смртност во регионот и е веднаш после првите дваесет ...
сите 13 | | | веќе видена

Златке Мехмедовиќ од Кмисијата за здравство од СДСМ во 24 анализа рече дека состојбата со корона вирусот ќе биде стабилна до моментот дека нема да имаме ...
сите 39 | | | веќе видена

Доктор Арбен Таравари во денешното гостување во 24 анализа потенцираше дека состојбата со ковид 19 кај нас прцентот на позитивно секојдневно расте.. На милион ...
сите 542 | | | веќе видена

Зоран Заев го подели директорскиот колач со Али Ахмети и Билал Касами за диреторксите места до вторник ога ќе се бираат поголем дел од нив, останува да ги ...
сите 37 | | | веќе видена

Затворскиот лекар и стоматолог во штипскиот затвор се позитивни на корона вирус. И двајцата имале контакт со осуденикот што пред една недела беше утврдено дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Лидерот на Златна зора и петмина поранешни пратеници од неонацистичката ултрадесничарска партија, добија 13 години затворска казна за формирање криминална ...
сите 15 | | | веќе видена

Собранието сериозно да ја разгледа можноста за работа, следење и гласање на седниците преку он лајн препорачуваат премиерот Заев и министерот за здравство ...
сите 52 | | | веќе видена

На терен недостасуваат инспектори кои треба да прават надзор дали се почитуваат препораките и протоколите во услови на корона. Видеа од журки и свадби кружат ...
сите 25 | | | веќе видена

Ќе има ли место во државните болници за сите пациенти со КОВИД на кои што ќе им треба лекување? Болничките капацитети се полнат, дел од медицинскиот кадар си ...
сите 521 | | | веќе видена

Владата подготвува приватизација на Македонска пошта. На синоќешната седница ги задолжила вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за ...
сите 58 | | | веќе видена

next