24 Вести

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни примања и ...
сите 24 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) информира дека вчера се потврдени нови шест случаи кои, од извршените испитувања во текот на денот, резултирале ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил ...
сите 209 | | | веќе видена

ЕУ сака да го вклучи Западен Балкан во своите механизми за борба со коронавирусот - НАТО усвои заедничка декларација. Откако Унијата доби критики за ...
сите 180 | | | веќе видена

Здружението на компании за организација, реализација и поддршка на настани, ТВ и филмски продукции, поздравувајќи ги напорите на Владата, сепак посочи дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Одложувањето на плаќањето на ратите на шест месеци за граѓаните нема да биде бесплатно, туку ќе ги чини пари. Финансискиот товар, иако привремено ќе им се ...
сите 56 | | | веќе видена

Бројот на заболени со ковид 19 во светот надмина еден милион. Најмногу заразени има во САД, Италија и Шпанија каде бројот на починати и заболени секојдневно ...
сите 24 | | | веќе видена

78 годишен велешанец пред три дена починал, откако бил на преглед на инфективното одделение во велешката болница и се жалел на симптоми слични на оние на ...
сите 348 | | | веќе видена

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 185 | | | веќе видена

Вработените во Инситутот за јавно здравје, кои се клучни во борбата против корона вирусот не добиле покачување на платите за месец февруари, како останатите ...
сите 25 | | | веќе видена

Град Скопје ја намали комуналната такса за закуп на јавен простор од 15 на 5 денари по квадрат, колкава што е минималната цена дозволена со закон за цела 2020 ...
сите 62 | | | веќе видена

Поголемиот дел од субјектите ги почитуваат владините мерки за превенција од коронавирусот, покажуваат спроведените 5.213 надзори што од 28 март до 1 април ги ...
сите 142 | | | веќе видена

next