24 Вести

Премиерот Заев е категоричен - Владата нема да отстапи од прогресивниот данок. По првичните бурни реакции, бизнисот пак сега полуомекнат. Сојузот на Стопански ...
сите 64 | | | веќе видена

Жителите на Содинетите Американски Држави денеска избираат членови на претставничкиот дом на конгерсот, претставници во Сенатот, гувернери на сојузните држави, ...
сите 147 | | | веќе видена

На петнаесет годишната Викторија Настевска од село Суводол Демирхисарско во петокот попладне и се губи секаква трага, родителите молат за помош, бараат повеќе ...
сите 45 | | | веќе видена

И официјално е формирана Комисијата за помирување за настаните од 27 април во законодавниот дом. Со телото ќе претседаваат потпретседателката на собранието ...
сите 60 | | | веќе видена

Мајката на Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ и пратеник во Собранието од овој месец е вработена во Централниот регистар во Струмица. Примена е на ...
сите 37 | | | веќе видена

Со потсетување на Специјалниот јавен обвинител, Трајче Пеливанов, дека уште во септември 2016. година, бил распрашан и дека од првиот „свиркач“ за масовното и ...
сите 27 | | | веќе видена

Илјада и единаесет граѓани од почетокот на годинава завршиле на инфективната клиника во Скопје откако биле каснати од куче. Приближно истата е и бројката од ...
сите 52 | | | веќе видена

Гостивар в шок и неверување по трагедијата во која животот го загуби 17годишно девојче. Џејха Меџити од гостиварското село Здуње се удави вчера во студените ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и почесен претседател на партијата, Никола Груевски, се огласи на социјалните мрежи, со цитат од писателот Иво Андриќ. „Јаден е ...
сите 9 | | | веќе видена

Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот од Петтата управа во МВР, кој помогна да се изнесат дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори е првиот сведок на СЈО ...
сите 76 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари по повод трагичниот настан во кој една средношколка го загуби животот при давање во Вардар, се огласи на ...
сите 44 | | | веќе видена

Во октомври 2018 година, PEUGEOT беше број еден на пазарот за патнички автомобили и ги објави своите најдобри резултати во 2018 година со пазарно учество од ...
сите 46 | | | веќе видена

next