Ролексот од охридскиот бизнисмен на раката на новата љубов на Реџепи?


Фотографија на која е Муфтијата на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи во друштво на млада девојка со која се држи за рака се појави на социјалните ...
| | веќе видена | слични

По сѐ изгледа дека постои длабока причина со долга историја поврзана за смената на поглаварот на втората по големина верска заедница во земјава, реисот Реџепи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Адвокатот Александар Тортевски во гостување на ТВ 21 откри дека е поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи. „Поднесовме кривична ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот Сулејман Реџепи има право да се спротистави на одлукта за разрешување која вчера ја донесоа муфтиите. Прекршена е процедурата според која е свикана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 , вчера гостуваше Скендер Бузаку кој за себе рече дека е единствен легитимен поглавар на Исламската верска заедница ...
| | веќе видена | слични

Вчера на седница на Ријасетот на Исламската верска заедница во Гостивар беше разрешен поглаварот Сулејман Реџепи. Повеќе од две третини од членовите на ...
| | веќе видена | слични

ОД ДЕНЕС НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести, па така од денеска веќе не е на сила полицискиот час, беше воведен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ролексот од охридскиот бизнисмен на раката на новата љубов на Реџепи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: