Архива на вести за 23 Мај 2020

Во близина на римски Пантеон се отворила дупка на тлото и тоа открило уште еден таен дел од италијанската престолнина. Дупката со длабочина од околу 2,5 метри ...
сите 9 | | | веќе видена

На популарниот Јутјуб канал „Mind Your Decisions“ се појави задача која наводно можат да ја решат само 1 отсто од луѓето. Во задачата е потребно да изберете ...
сите 4 | | | веќе видена

Фотографија на која е Муфтијата на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи во друштво на млада девојка со која се држи за рака се појави на социјалните ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот, Оливер Спасовски, по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите, во негово и во име на Владата, упати честитка до припадниците на влашката етничка ...
сите 15 | | | веќе видена

Масовни анкети и сеопфатни истражувања на светски аналитички центри за постпандемиското репозиционирање на глобалните силиВо екот на пандемијата на ковид-19 се ...
сите 12 | | | веќе видена

Шест часа им беа потребни на македонските доктори за да го пресадат првото срце од починат дарител во телото на 54 годишниот Иван Огњановски од Скопје и со тоа ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Македонија беше направена историска трансплантација на срце, истата беше успешна, а покрај хероите доктори и медицински сестри, најголема е жртвата на ...
сите 82 | | | веќе видена

Истражувања направени во последниве месеци, покажале слаба поврзаност помеѓу климата и коронавирусот. Верувањето дека колку е повлажно и потопло толку е ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку лицата вратени од странство со хуманитарни летови или конвои во последените 72 часа пред да влезат на територија на Република Македонија, имаат ...
сите 46 | | | веќе видена

Екипата на Фехервар одигра нерешено 1:1 во првиот полуфинален меч од Купот на Унгарија. Откако фудбалот се врати во оваа земја, денеска покрај првиот меч од ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога е во прашање косата, жените знаат да бидат прилично екстремни – или не дозволуваат да ги шиша било кој друго освен нивниот долгогодишен фризер во кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Читајте внимателно меѓу редови. Ако имате сомнеж дека партнерот ве изневерува, најдобро е да ја следите секоја реченица која ја кажува. Постојат изјави кои ...
сите 53 | | | веќе видена

Бијонсе и Соланж не се сестри, туку мајка и ќерка! Пејачката нема 37 години, туку седум повеќе! Овие шпекулации ги покренал некогашниот соработник на Бијонсе ...
сите 7 | | | веќе видена

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ новиот дел после подвозникот од десната страна,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон сива боја ...
сите 134 | | | веќе видена

Легендарниот НБА кошаркар Патрик Јуинг е заразен со коронавирусот и моментално е хоспитализиран. Некогашната легенда на Њујорк Никс, член на вистинскиот дрим ...
сите 6 | | | веќе видена

Свештеникот Боро Милчев од Струмица не е разрешен поради едицијата од 12 книги за македонските светители. Тој е разрешен поради неговото нецрковно и неканонско ...
сите 4 | | | веќе видена