Лажни звуци од трибините за посебен шмек во враќањето на фудбалот во Унгарија (ВИДЕО)


По двомесечна пауза продолжија фудбалските возбудувања во најсилниот унгарски фудбалски шампионат, лидерот и актуелен бранител на титулата Ференцварош со ...
| | веќе видена | слични

Унгарското фудбалско првенство продолжи денеска со три натпревари, а на секој од нив настапи по еден наш актуелен или привремен репрезентативец. Најдобро ...
| | веќе видена | слични

Унгарското првенство веќе го имаше своето рестартирање по долгата пауза со два меча на Ференцварош против Дебрецин и Ујпешт без присуство на публика, а празни ...
| | веќе видена | слични

Екипата на МОЛ Фехервар, во чии редови настапуваат македонските репрезентативци Бобан Николов и Висар Муслиу, е елиминирана од Купот на Унгарија откако денеска ...
| | веќе видена | слични

Покрај Германската бундес лига во Европа се започнаа уште неколку фудбалски првенства а едно од нив беше и националното фудбалско првенство во Унгарија. Во ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Фехервар одигра нерешено 1:1 во првиот полуфинален меч од Купот на Унгарија. Откако фудбалот се врати во оваа земја, денеска покрај првиот меч од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 391 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 415 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 173 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажни звуци од трибините за посебен шмек во враќањето на фудбалот во Унгарија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: