Сред Рим се отворила дупка: Истражувачите останале изненадени од тоа што го пронашле внатре...


Во близина на римски Пантеон се отворила дупка на тлото и тоа открило уште еден таен дел од италијанската престолнина. Дупката со длабочина од околу 2,5 метри ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Научниците прво пронашле потенцијални траги и остатоци од римската вила во текот на истражувањата кои што ги правеле пред повеќе од еден век. Римскиот под, ...
| | веќе видена | слични

Кога кај римскиот Пантеон среде улица се отвори дупка, откриена беше уште еден сокриен дел од италијанската престолнина. Дупка длабока околу 2,5 метри и 3 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сред Рим се отворила дупка: Истражувачите останале изненадени од тоа што го пронашле внатре...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: