Македонски Медиа Сервис

Убеден сум дека ја уверивме министерката Захариева дека сме решителни во намерата да го имплементираме Договорот за пријателство и соработка. Бараме ...
сите 191 | | | веќе видена

Британскиот регулатор ги советува луѓето кои страдаат од сериозни алергиски реакции да не се вакцинираат со вакцината Pfizer / BioNTech за ковид-19, објави ...
сите 83 | | | веќе видена

Актерот Миодраг Радоњиќ стана татко. Тој со неговата сопруга, Милица Микиќ, го добија нивното прво дете. Гордите родители го добија нивниот син кому му дале ...
сите 6 | | | веќе видена

Уметник од Добој, Дени Божиќ, направи мурал посветен на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, кој почина на 6 декември во неговиот стан во Белград.Уметникот ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерката за образование Мила Царовска на денешната конференција посветена на извештајот за работата на секторските работни групи за образование, ...
сите 57 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ Штип денеска на прес-конференција им порача на штипјани да не си го загрозуваат здравјето и во недела да не излегуваат на избори.„Цела година ги ...
сите 369 | | | веќе видена

Република Северна Македонија е втора, веднаш после Латвија, според резултатите од меѓународното истражување на Транспаренси Интернешанал – Индексот за ...
сите 35 | | | веќе видена

„Основа на приврзаноста на еден човек за определена жена е очекувањето таа да му овозможи задоволување на главната потреба“, „разводот на родители во детството ...
сите 10 | | | веќе видена

Бугарскиот news.bg го пренесува текстот од Политико со наслов : „Политико ги брани македонската историја и јазик“.Во продолжение во целост ви го пренесуваме ...
сите 99 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе се обрати пред европратениците во рамки на дебатата за резолуцијата на Европскиот парламентот за ...
сите 149 | | | веќе видена

Здравствените власти решија на местото на објектот во кој функционираше одделението за дијализа во Гостивар да се постави модуларна болница за лекување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Музеите и археолошките локалитети во Кападокија во Турција која е позната по самовилските оџаци, долините со природни карпести формации, историските манастири, ...
сите 2 | | | веќе видена

Своевидната легенда на слатинскиот крај, белиот бик Јозо, кој на 24 ноември побегна кога го истоваруваа од камион во хрватска фабрика за производство и ...
сите 4 | | | веќе видена

Во северниот дел на Саудиска Арабија започна воената вежба помеѓу копнените сили на Саудиска Арабија и Соединетите Американски Држави (САД), пренесува ...
сите 35 | | | веќе видена

На само еден час пред средбата меѓу бугарската министерка за надворешни работи Захариева и специјалниот претставник назначен за Бугарија, Владо Бучковски, ...
сите 339 | | | веќе видена

Вакцините против сезонски грип не се потрошени. Од денеска ќе има поголем број термини за вакцинација, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче.-Тоа што ...
сите 47 | | | веќе видена

Дваесетина алпинисти и планинари од повеќе места во Македонија, во неделата учествуваа на традиционалниот марш што секоја година во првиот декемвриски викенд ...
сите 2 | | | веќе видена

Тужба за утврдување на дискриминација во учебникот „Основи на персонологија 2“ од проф. д-р Благоја Јанаков, што се користи во наставната програма на ...
сите 21 | | | веќе видена

Во хеликоптерска несреќа што се случи вчера на француските Алпи пет лица го загубија животот, а едно е повредено и се бори за живот. Хеликоптерот превезувал ...
сите 17 | | | веќе видена

Специјалниот пратеник на Владата за решавање на недоразбирањата со Софија, Владо Бучковски, денеска ја започнува својата прва официјална посета на Бугарија.Од ...
сите 384 | | | веќе видена

next