Македонски Медиа Сервис

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер е прогнозата на УХМР за денеска. Претпладнето се’ уште ќе има повремени врнежи од снег во ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва излезе со објаснување за тоа какви се тестовите на корона вирусот, откако дел од медиумите објавија за големиот број на ...
сите 180 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата „Orange is the New Black„ и „Лудите седумдесети“ признала дека поради компликции морала да ја прекине бременоста. Американската актерка ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред две недели се роди Фаолин, по галски „мал волк“, роден во Дрогеда во Ирска. Неколку дена подоцна дојде неговиот дедо за да го види – но низ прозорецот. ...
сите 8 | | | веќе видена

Некои од светските научници изведоа докази дека постојат повеќе „тивки носители“, или здрави луѓе со вирус, кои покажуваат малку или без никакви симптоми, ...
сите 78 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се овластува владата да воведе вонредна состојба во земјата околу кризата со новиот коронавирус ...
сите 4 | | | веќе видена

Корона вирусот временски различно се задржува на површините, па така на челик останува од осам часа до пет дана, што зависи од висината на температурата.Што е ...
сите 21 | | | веќе видена

Стручњаците советуваат дека во ваквата состојба најважно е да се посвети внимание на здравите навики, како што е здравата исхрана и физичката активност, ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонијана денешната 32-та седница донесе повеќе одлуки, меѓу кои, за пренамена на средствата од непродуктивните расходи во ...
сите 68 | | | веќе видена

Ново одложување на баражот од Лигата на нации меѓу Македонија и Косово за пласман на Европското првенство. УЕФА на денешниот видео-состанок со претставниците ...
сите 129 | | | веќе видена

Претставници на Здружението на психолози, советници и психотерапевти „Кортекс” од Тетово во соработка со општината ќе даваат помош на граѓаните во насока на ...
| | веќе видена

Детската градинка „Астибо”-Штип се вклучи кон заедничката иницијатива на голем број вакви установи во Европа, која ја носи пораката „Се ќе биде добро”. ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека се готови резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19.Мажот на возраст од 66 ...
сите 280 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро ја осудуваат одлуката на работодавецот Нет ...
сите 27 | | | веќе видена

Горди сме што ја имаме Северна Македонија како полноправна членка на НАТО. Народот на Северна Македонија покажа голема храброст во прифаќањето на оваа ...
сите 341 | | | веќе видена

Дел од медицинскиот персонал на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип е во изолација, откако беше потврдено присуството на корона вирусот на ...
сите 114 | | | веќе видена

Од 17:00 часот попладнево воведена е забрана за тешки товарни возила планинскиот премин Барбарос, соопшти АМСМ.Според АМСМ, од 16:45 часот е укината забраната ...
сите 99 | | | веќе видена

Во периодот 31 март/1 април од 7 до 7 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово ниту едно лице не ја прекршило одлуката за ограничено движење ...
сите 389 | | | веќе видена

Прилепскиот градски пазар ќе се отвори по неколкудневното затворање зашто предизвикува навалици пред маркетите и пиљарите, одлучи прилепскиот кризен штаб. За ...
сите 133 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 114 | | | веќе видена

next