Македонски Медиа Сервис

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има ...
сите 400 | | | веќе видена

Без разлика колку и да е добар на сексот, луѓето не се осигурани од несреќи во моментите на интимност. За среќа, тие можат да се избегнат, а според експертите, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во целост ја подржувам рекацијата на колегите по повод изјавата на Претседателот Пендаровски, напиша на својот Фејсбук профил обвинителката Ленче ...
сите 30 | | | веќе видена

Во рок од седум дена на меѓународниот аеродром „Никос Казандзакис“ се уапсени 80 странски државјани поради користење на лажни документи, соопштија грчките ...
сите 98 | | | веќе видена

Конечните лекарски прегледи на волонтерите кои учествувале на клиничките испитувања на вакцината против Ковид-19 покажале присуство на имунитет и отсуство на ...
сите 151 | | | веќе видена

Освен фактот дека одењето на Олимписките игри е круна на нивната работа во претходните четири години, за повеќето спортисти учеството на споменатиот настан ...
сите 6 | | | веќе видена

Косовскиот Институт за јавно здравје денеска регистрира седуммина починати и 250 новозаболени.Позитивен на коронавирус е и косовскиот премиер Авдулах Хоти, кој ...
сите 26 | | | веќе видена

Досега Италија потроши 16 и пол милијарди евра од фондот за оние кои мораа да земат принуден одмор поради пандемијата од Ковид-19. Практиката покажа дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички напад при извршување на неговата работа.Случајот во СВР – Куманово, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потрагата по 16 годишното момче кое вчера исчезна во водите на Преспанското езеро откако со другарите изнајмиле педалинка и отпловиле, се’ уште трае. ...
сите 138 | | | веќе видена

Ситуацијата со пандемијата на вирусот корона е слична на биолошки воен тест, рече детскиот хирург, д-р сци. мед. Леонид Рошаљ, претседател на националната ...
сите 54 | | | веќе видена

Гостивар и околината го презедоа приматот во однос на другите градови по бројот на новозаразени со корона вирусот. Во моментов активни се речиси 300 случаи. ...
сите 119 | | | веќе видена

Сѐ е спремно за реализација на Охридско лето – вели портпаролката на овој фестивал, Сузана Вренцовска во пресрет на утрешното свечено отворање. Во изјава за ...
сите 66 | | | веќе видена

Во центарот на Софија и денеска три големи крстосници се блокирани од шаторски кампови на десетина луѓе кои ноќта ја поминаа таму.Демонстрантите се на улица ...
сите 73 | | | веќе видена

Празничниот продолжен викенд го преполни Охрид со туристи од целата земја, но донесе и неодговорно однесување и непочитување на протоколите.По социјалните ...
сите 86 | | | веќе видена

Додека во Собранието на Србија денеска се одржува конститутивна седница, вратите на парламентот се затворени, а надвор демонстрантите фрлаат со јајца и ...
сите 90 | | | веќе видена

Уште тројца млади заболеа од Ковид -19 во Кавадарци, ова денеска за МИА го потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за ...
сите 498 | | | веќе видена

Плановите само смртта може да ги прекине. Така се случи и со кралицата на ромската песна Есма Реџепова- Теодосиевска, која смртта ја спречи да го доснима ...
сите 9 | | | веќе видена

next