Македонски Медиа Сервис

Џорџ и Амал Клуни донираа сто илјади долари на либанските хуманитарни здруженија, по експлозијата во Бејрут, во која животот го загубија 154 луѓе, а повеќе од ...
сите 396 | | | веќе видена

Музичката индустрија може да биде многу сурова, но тоа не е случај кај две музички диви. Покрај тоа што двете се обожавателки на својата музика, Бијонсе и Адел ...
сите 54 | | | веќе видена

Музичкиот продуцент Ноел Кристофер Фишер е уапсен поради низа наводни сексуални напади, изјавил шерфот од Лос Анџелес.Продуцентот кој е познат како „Дитејл ...
сите 7 | | | веќе видена

Изложба на слики за прв пат е отворена неделава во Уметничката Галерија во Тетово од почетокот на пандемијата со Ковид-19. Своите дела ги изложи сликарката ...
сите 3 | | | веќе видена

Образовните институции не беа целосно подготвени за далечинско учење, особено во почетокот на корона кризата, а притоа, најпогодени од состојбата се учениците, ...
сите 511 | | | веќе видена

Безбедносните камери поставени неодамна на градската депонија во Дебар „уловиле” лице како краде вреќи со цемент што се дел од градежниот материјал кој се ...
сите 18 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните.– ...
сите 260 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на дешената седница едногласно донесе одлука за сто проценти да бидат зголемени надоместоците на членовите на избирачките одбори, за ...
сите 26 | | | веќе видена

Доколку изборите во земјава од 15 јули се базираа на бројот на објавени твитови, тогаш владејачката коалиција „Можеме”, предводена од СДСМ, ќе требаше да освои ...
сите 609 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд во текот на ноќта и претпладнево во Кочанско предизвикаа излевање на одводните канали и на атмосферската и фекалната канализација, ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонски компании ќе имаат можност да воспостават нови деловни односи со странски партнери и во услови на корона преку виртуелната Б2Б платформа закажана за ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски на Институтот за трансфузиона медицина донираше крвна плазма.– Многу сум среќен затоа што успеав си го ...
сите 18 | | | веќе видена

Најлошиот руски сериски убиец призна уште две убиства откако веќе е осуден за убиство на 81 жена. Поранешниот полицаец Михаил Попков (56) го доби прекарот ...
сите 6 | | | веќе видена

Сцена како од хорор филм пред очите на две девојчиња се одвивала во вторникот во Сочи, Русија. Мечки вовлекле 11-годишно дете во кафез, го фрлале како топка, ...
сите 2 | | | веќе видена

Се зголемува бројот на болнички капацитети во сите 16 болници кои ќе добијат модуларни мини инфективни одделенија со цел тие со сега посебните објекти, да ...
сите 125 | | | веќе видена

Либанските безбедносни сили синоќа истрелале солзавец кон антивладините демонстранти во Бејрут, кои се собрале да протестираат поради страшната експлозија во ...
сите 396 | | | веќе видена

next