Македонски Медиа Сервис

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во текот на вчерашниот ден се прегледани 24 пациенти со грип. Хоспитализирани се вкупно ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија е рангирана на 40-тото место во светот според грижата за децата, покажуваат податоците од Извештајот на Светската здравствена организација (СЗО), ...
сите 29 | | | веќе видена

До 20 април е продолжен рокот во којшто до Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) може да се достават мислења и забалешки од заинтерсираните страни во ...
сите 26 | | | веќе видена

Лани се поднесени над 80 претставки до Народниот правобранител за заштита од дискриминација, а најчесто граѓаните се жалат на дискриминација на работно место, ...
сите 16 | | | веќе видена

Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката ...
сите 132 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез заедно се неколку години и се грижат за четири деца, три од сурогат мајка и заедничка керкичка. Италијанските медиуми ...
сите 8 | | | веќе видена

Росоманецот Гоце Јоновски е во фаза на патентирање на машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата.Како што информира тој за МИА, се работи за ...
сите 4 | | | веќе видена

Стопанската комора на Македонија денес одбележа 98 години од работењето, на настанот одбележана беше и соработката со организацијата за економска соработка и ...
сите 47 | | | веќе видена

Локалната самоуправа на Кочани годинава ќе инвестира околу 1,5 милион денари за пробивање и расчистување на патиштата во ридско-планинскиот регион во ...
сите 23 | | | веќе видена

Заштитната ограда на автопатот Скопје – Тетово на делницата на местото на несреќата на автобусот на „Дурмо турс” била во согласност со тогашните стандарди, ...
сите 22 | | | веќе видена

Многу е позитивно тоа што конференцијата доаѓа во услови кога се чини дека француската страна, кој имаше важни противења на оваа тема, сега е поотворена за ...
сите 284 | | | веќе видена

Од понеделик стапува во сила забраната за узвоз и извоз на гориво од отпад меѓу Бугарија и Северна Македонија. Тоа е согласно забраната, која е воведена со ...
сите 19 | | | веќе видена

Криењето од партнерот на вистинската информација за состојбата на сопствените финансии се вика финансиско неверство и може да доведе до прекинување на ...
сите 3 | | | веќе видена

Некои за релаксација и хоби, други заради улов, секојдевно од утро до стемнување седат со трска в рака крај Дојранско езеро. Топлата зима оваа година се чини ...
сите 2 | | | веќе видена

На инаугурацијата на новиот председател на Хрватске, Зоран Милановиќ, кој вчера ја положи заклетвата, химната ја пееше Јосипа Лисац и тоа во неочекуван ...
сите 25 | | | веќе видена

Телекомуникациските оператори ќе ги блокираат броевите од кои што кон домашни корисници од претпладнето има голем број неидентификувани повици од странство и ...
сите 66 | | | веќе видена

Кинескиит филмски режисер Чанг Каи, неговата сестра, мајка и татко умреле од послједица на корона вирусот. Во моментов се последните жртви на оваа болест, ...
сите 21 | | | веќе видена

next