Македонски Медиа Сервис

Сите патници од сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел ...
сите 104 | | | веќе видена

Дел од приведените од денешната голема акција на МВР се врзани со пукањето во Александар Палас, потврди Сузана Прањиќ Талевска од МВР. Таа додаде дека лицата ...
сите 88 | | | веќе видена

Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски ...
сите 104 | | | веќе видена

Лидерот на Европската народна партија (ЕПП), донеодамнешниот претседател на Европскиот совет, Доналд Туск му забележа на францускиот претседател Емануел Макрон ...
сите 309 | | | веќе видена

Против едно лице од Кичево е поднесено кривична пријава поради производство и пуштање во промет наркотични дроги.– Надворешната канцеларија за криминалистички ...
сите 149 | | | веќе видена

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, ...
сите 88 | | | веќе видена

Вкупно 26 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце- Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски ...
сите 104 | | | веќе видена

Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се ...
сите 104 | | | веќе видена

Нема загинати патници во автобусот кој утрово се преврте кај Прокупље, Србија, велат од Министерството за надворешни работи (МНР). Од таму велат дека 11 лица ...
сите 104 | | | веќе видена

Со новата апликација МојДДВ #Моја награда која започнува од 15 декември, граѓаните освен што ќе можат да го остваруваат правото на поврат на 15 проценти од ...
сите 68 | | | веќе видена

Аудио разговорите кои пред десет часа беа објавени на Јутјуб, а во кои се слуша како глас кој на ликува на оној на бизнисменот оштетен во случајот „Рекет“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан”. Со новите модели, проектот ги таргетира и младите и повозрасните ...
сите 79 | | | веќе видена

Укажувањата на Венецијанската комисија за Законот за употребата на јазиците ќе ги испочитуваме и ќе се даде конкретно ревидирање од надлежното Министерство за ...
сите 335 | | | веќе видена

Улиците, дрвјата, парковите, градската куќа, загадениот воздух, депониите, честите прекини на струјата, образованието, греењето на училиштата, цената на ...
сите 2 | | | веќе видена

Едно лице е тешко повредено, а 11 се полесно повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Прокупље – Блаце, кај Белољин, кога околу 10 часот се преврте ...
сите 104 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе наредба за спроведување на истражна ...
сите 149 | | | веќе видена

Денес е бурен ден за екипата на македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов – вечерва во Берлин ќе се ...
сите 64 | | | веќе видена

next