Македонски Медиа Сервис

Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет”, ќе останат во притвор уште 30 дена, соопшти Кривичниот суд во Скопје.– Кривичниот совет на ...
сите 306 | | | веќе видена

Српското Министерство за правда нема информации за приведувањето на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо за кого македонските медиуми објавија дека вчера бил ...
сите 47 | | | веќе видена

Бизнисмени од регионов учествуваат на првиот Балкански претприемачки самит во Скопје во организација на Стопанската комора на Македонија и Центарот за ...
сите 37 | | | веќе видена

Да се предвиди законска можност и понатаму нелегално прислушкуваните разговори да се користат како доказ – предлага партијата Демократски сојуз, која денеска ...
сите 20 | | | веќе видена

Од 105 сообраќајни незгоди кои се случиле во авгус, во 31 од нив учествувале возила со странски регистарски таблици – покажува статистиката на Секторот за ...
сите 382 | | | веќе видена

Најмалку 11 хинду верници се удавиле утрово, откако нивниот чамец се превртел за време на верска прослава на езерото во централна Индија – соопшти ...
сите 46 | | | веќе видена

Српската полиција го приведе бизнисменот, Љупчо Палевски – Палчо вчера во Белград, во моментот кога сакал да се качи во авион и да отпатува во Москва. Палевски ...
сите 47 | | | веќе видена

Европската унија ќе испрати 30 милиони евра помош на Колумбија за да и’ помогне да се справи со приливот на мигранти од Венецуела, кои бегаат од економската и ...
сите 27 | | | веќе видена

Четириесет и шестгодишен мотоциклист од Скопје се здобил со тешки телесни повреди при сообраќајна незгода која вчера попладне се случила на улицата ...
сите 382 | | | веќе видена

Педесет и деветгодишна штипјанка се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил деветнаесетгодишен возач, жител на село Таринци.Сообраќајната незгода ...
сите 382 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство од денеска треба да почне да ги предава предметите на Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.Државниот јавен ...
сите 285 | | | веќе видена

Седмиот состанок на мешовитата македонско бугарска експертска комисија продолжува денеска во Софија со расправа за ликот и делото и можностите за заедничко ...
сите 84 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски за шеф на новото јавно обвинителство го предложи Владимир Панчевски кој е суспендиран и против кого се води истрага за злоупотреба на АКМИС ...
сите 21 | | | веќе видена

Јавното обвинителство и Љубомир Јовевски не можат да постапуваат по наредби на осомничената Јанева. Јовевски не смее да прима наредби од лице во притвор.Дали ...
сите 306 | | | веќе видена

Над илјада артефакти се пронајдени на трите археолошки локалитети што беа истражувани од 500 археолози и работници на местото каде што за една година треба да ...
сите 14 | | | веќе видена

Едно лице е тешко повредено, а седум се здобиле со полесни повреди во шест од вкупно десет регистрирани сообраќајки на подрачјето на СВР Скопје.Сообраќајната ...
сите 109 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска ќе престојува во работна посета на Кралството Шведска, каде што ќе има средби со министерот за ...
сите 297 | | | веќе видена

Институт за специјална едукација и рехабилитација при Филозофски факултет во Скопје организира Меѓународна студентска конференција за лица со попреченост, која ...
сите 26 | | | веќе видена

next