Канал 77

„Младите возачи и возачите почетници се најранлива категорија учесници во сообраќајот, но и најчесто грешат во него. Грешките се непромислени и ненамерни, ...
сите 94 | | | веќе видена

Ифтарска вечера се организирала во радовишкото основно училиште „Крсте Петков Мисирков“. Верскиот обред во образовна институција ги изненади радовишани кои ...
сите 52 | | | веќе видена

Дваесетгодишна жителка од тетовското село Копанце била киднапирани и претепена од две лица. Тетовскиот билтен регистрира уште едно исчезнато лице.Настанот се ...
сите 126 | | | веќе видена

Граѓаните од православна верисповед во иднина ќе треба да плаќаат повисоки цени за погребални услуги. Советот на Општина Тетово донесе одлука да се зголемат ...
сите 2 | | | веќе видена

Фото: МИАМинистерот за здравство Венко Филипче денеска информира дека пред две недели ги финализирале работите за кредитната линија со банката на Советот на ...
сите 42 | | | веќе видена

Нова надеж за лицата со мултипла склероза во Р. Македонија е пристапот до новиот иновативен, биолошки лек, OCREVUS® (ocrelizumab) за лекување на активни форми ...
сите 15 | | | веќе видена

По бројните реакции на медиумската фела на социјалните мрежи во врска со вчерашниот вербален напад кон новинар од страна на претставник на Текстилниот кластер, ...
сите 65 | | | веќе видена

Помеѓу 30 и 50 проценти од увезените користени возила имаат штелувани бројачи на километражата, со што Европа годишно губи помеѓу 5,6 и 9,6 милијарди евра, ...
сите 12 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците, едногодишното владеење на, како што ја нарекоа коалицијата СДСМ и ДУИ, го оценија како неуспешно. Дадоа бројни забелешки за реформите ...
сите 15 | | | веќе видена

Скоро еден час советниците од власта и опозицијата при советот на општина Кавадарци расправаа за тоа дали треба или не треба да се врати на старото место ...
сите 34 | | | веќе видена

Две амбулантни возила како донација од јапонската Влада доби денеска штипската клиничка Болница .Ова не е прва донација што ја добива болницата од јапонскиот ...
сите 6 | | | веќе видена

next