Македонски Медиа Сервис

Во јануари годинава паричната маса бележи надолна месечна промена од 1,5 отсто, а на годишна основа има зголемување за 7,8 проценти. Вкупните депозити се ...
сите 26 | | | веќе видена

Реката Темза се излила од своето корито и го поплавила скоро целиот имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир. Ова се случило ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски го воведува признанието „Успешни млади” со цел да ја поддржи и поттикне научната, истражувачката и креативната работа на ...
сите 25 | | | веќе видена

Босанската пејачка Емина Јаховиќ е една од првите јавни личности кои вградиле прстен околу желудникот. Тоа го направила пред една деценија, бидејки била ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешното сведочење за случајот „Монструм” кака дека за петкратното убиство кај Смилковкото Езеро дознал наредниот ден и имал ...
сите 223 | | | веќе видена

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби”, се огласи сопственикот , ...
сите 202 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска после првото рочиште за организаторите на 27 април, рече дека смета дека одложувањето е во насока на оддолжување на постапката. ...
сите 223 | | | веќе видена

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од ...
сите 223 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанка на Република Турција со привремен престој во Гостивар ...
сите 58 | | | веќе видена

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово јавно се бори со своите килограми и цврсто ги носи озборувањата за нејзината дебелина. Но, како што вели, има момент кога ...
сите 12 | | | веќе видена

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ.Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Јамајка, Камина Џонсон Смит, на својот твитер профил го демантираше тврдењето на Хашим Тачи дека државата го признала ...
сите 116 | | | веќе видена

Синоќа во Солун биле запалени четири возила, од кои три на Министерството за култура на Грција од страна на непознати лица.Возилата биле паркирани пред ...
сите 16 | | | веќе видена

Се преземаат сите неопходни и возможни превентивни мерки за спречување на можна појава на африканска свинска чума, вели директорот на АХВ, Зоран ...
сите 26 | | | веќе видена

Судскиот процес за насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на ...
сите 223 | | | веќе видена

Без никакви забелешки и со консензус политичките партии преку законски измени се договорија државата да им ги плаќа медиумските кампањи. Процесот започна и по ...
сите 44 | | | веќе видена

Кај месноста Буковиќ близи Стража заловеан е втората женка Рис. Женката е заловена со помош на кафец замка.Кафезот замка е поставен од Македонското еколошко ...
сите 19 | | | веќе видена

Невообичаеното топло време негативно влијае врз земјоделските посеви, прогнозираат агрономите.Ваквото време ќе биде на штета на земјоделците и истото негативно ...
сите 2 | | | веќе видена

next