Македонски Медиа Сервис

Сто и четириесет лица се пријавени за учество во традиционалното спуштање на крстот во реката Вардар, што ќе се одржи утре во центарот на Скопје, по повод ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска присуствуваше на промоцијата на книгата „Размислувања за социјалните иновации”, посветена на ...
сите 25 | | | веќе видена

Во годишниот извештај за 2018 година, кој парламентот го упати до канадскиот министер за миграција, Ахмед Хасен, стои дека од 2019 до 2022 година ќе бидат ...
сите 15 | | | веќе видена

Пазарџии денеска во Скопје протестираат против новиот Закон за зелени пазари со кој се бара тие да имаат лиценци за работа.Тие го блокираа булеварот кај ...
сите 71 | | | веќе видена

Либералната партија преку соопштение до јавноста се огласи дека ја поддржува „О2 иницијатива“ во борбата против законските измени кои се носат во интерес на ...
сите 2 | | | веќе видена

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 61 | | | веќе видена

„Mend“ е апликација, која ви помогне успешно да го преболите раскинувањето со вашето момче.Раскинувањето на една љубовна врска е стресен за секого. ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопје, 18 јануари 2019Успешните економски политики на Владата предводена од СДМ и напредокот во евроинтеграциите даваат реални резултати потврдени преку ...
сите 73 | | | веќе видена

18 јануари 2019Писмото на Димтров до грчкото Министерство за надворешни работи, уште еднаш потврдува дека со Договорот од Преспа не само што се менува ...
сите 86 | | | веќе видена

Руската полиција ја уапси манекенката и ексорт дама од Белорусија, Анастасија Вашукевич, која го привлече внимението со тврдењето дека има информации за руско ...
сите 17 | | | веќе видена

Законот за јазиците ги унапредува правата на сите немнозински заедници и не предвидува нови вработувања, а македонскиот јазик со кирилското писмо останува ...
сите 55 | | | веќе видена

Во реонот на градовите Хасково и Благоевград, во голема акција на бугарската полиција запланети се 47 килограми хероин и 13 клограми амфетамин.Вредноста на ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски денеска ќе ја презентира Националната транспортна стратегија.Стратегијата ќе биде презентирана во Министерството за ...
сите 25 | | | веќе видена

Европската унија е отворена за можноста за постигнување договор со Велика Британија за нејзино истапување од ЕУ, кој би бил „поамбициозен“ од сегашниот, што во ...
сите 15 | | | веќе видена

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно осум сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во пет била причинета материјална штета.Од СВР ...
сите 76 | | | веќе видена

Четири децении ликовно творештво и шест децении од животот ќе одбележи вечерва академскиот сликар од Кавадарци, м-р Владимир Темков. Во домот на културата ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучил да го откаже доаѓањето на американската делегација на „Светскиот економски форум“ кој ќе се одржи во Давос, поради ...
сите 13 | | | веќе видена

При експлозија која се случи синоќа на автомобил бомба во дворот на Полициска академија во колубискот главен град Богота, најмалку 10 лица загинаа а 66 други ...
сите 20 | | | веќе видена

next