Македонски Медиа Сервис

Властите во кинескиот град Вухан изградија болница со илјада легла за третман на пациенти заразени од коронавирус.Градоначалникот на Вухан, Џоу Сијанванг ...
сите 57 | | | веќе видена

Температурите во Канбера го достигнаа рекордот за февруари, соопшти денеска австралиската метеоролошка служба.„Во главниот град вчера се измери 42,7 степени, ...
сите 31 | | | веќе видена

Од кинескиот град Вухан, центарот на епидемијата на коронавирусот, со воени авиони од различни земји се евакуираат странските државјани, кои веднаш по ...
сите 379 | | | веќе видена

Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на СДСМ, по ...
сите 25 | | | веќе видена

Во кумановското основно училиште „Крсте Мисирков” почна настава без мобилни телефони, информираа надлежните од училиштето. Согласно, Кодексот на однесување во ...
сите 51 | | | веќе видена

Пратениците ги приближиле ставовите и се согласиле за одредени аспекти за реформите на Деловникот, кои треба да ги донесе следниот парламентарен состав, но ...
сите 96 | | | веќе видена

Мора да ги почитувате законските прописи и стандардите за да бидете дел од европскиот пазар. Притоа, не е доволно да имате само квалитетно производство. Сè што ...
сите 11 | | | веќе видена

Европскиот парламент е голем поддржувач на проширувањето и за што поскоро одредување датум за преговори на Северна Македонија. Најважно е земјава да продолжи ...
сите 52 | | | веќе видена

На третиот дијалог во рамки на Жан Моне процесот во Собранието, пратениците ги приближиле ставовите и се согласиле за одредени аспекти за реформите на ...
сите 24 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не достави амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
сите 150 | | | веќе видена

Стопанствениците во Радовиш, но и во целиот регион се погодени од недостиг на квалификувана работа сила и одлив на мозоци, а тоа е заради лошите политика на ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во врска со законот за Jавно обвинителство изјави дека не знае за какво поднесување амандмани зборувала министерката ...
сите 117 | | | веќе видена

Признавање на македонското име, од страна на САД јас немам никаква дилема дека тоа нас ни ја искомплицира ситуацијата, вели уставниот судија Дарко ...
сите 2 | | | веќе видена

Уставниот суд не е орган на државната управа и дека е уреден во посебна глава како орган на републиката, вели Дарко Костадиновски – уставен судија, при ...
сите 3 | | | веќе видена

Атиџе Муратова телефонски беше гостинка во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77. Таа откри дека се подготвува за на црвениот тепих за во Долби театарот во Лос ...
сите 120 | | | веќе видена

Гостин во студиото на „Канал 77“ во денешната емисија „Стадион“ беше уставниот судија и доктор по меѓународно право, Дарко Костадиновски, кој неодамна ја ...
сите 3 | | | веќе видена

next