Македонски Медиа Сервис

Сите правни лица кои ќе донираат преку платформата Solidarnost.gov.mk ќе можат да остварат даночно олеснување преку Управата за јавни приходи (УЈП) и ќе имаат ...
сите 44 | | | веќе видена

Во изминатиот период извозот од индустриските зони значително порасна и заклучно со минатиот месец изнесува 820 милиони евра, рече денеска директорот на ...
сите 17 | | | веќе видена

На сите граѓани без разлика каде живеат мора да им се обезбедат еднакви услови, а чиста вода за пиење е еден од тие основни услови. Надлежност во тој дел има ...
сите 396 | | | веќе видена

На почетокот на прзазнувањето на Курбан бајрам од Нови Пазар доаѓа приказна за човечката добрина, почитувањето и разбирањето, пренесува „Курир.рс“.Синиша ...
сите 2 | | | веќе видена

Добро утро,Ова е да ве информираме дека сте поканети во полицијата на Република Македонија за тековна истрага за измама во банка.Детали за поканата можете да ...
сите 23 | | | веќе видена

Телото на Михаил Хачатурјан во 2018 година е пронајдено на скалите во зграда во еден од московските станбени комплекси. Имал десетици убодни рани по вратот и ...
сите 14 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Анегрет Крамп-Каренбауер изјави дека ќе мора да се види како германската војска ќе функционира кога Американците ќе си ги ...
сите 47 | | | веќе видена

Од Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ информираат дека во изминатиот период, од март до крајот на јули се извршени над 50 илјади ...
сите 37 | | | веќе видена

Ќе има санкции за компаниите кои добија државна помош, а не им ја дадоа на работниците, потврди денеска Вицепремиерката за економски прашања Мила ...
сите 151 | | | веќе видена

Земјите треба постепено да ги укинуваат мерките за ограничување на меѓународните патувања според проценка на ризикот и мора да дадат приоритет на основните ...
сите 120 | | | веќе видена

Регистрирани се 333 прекршоци за неносење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.Министерството ...
сите 120 | | | веќе видена

Доделена е првата трашна од евтините кредити од 50 милиони евра од Развојна банка на Северна Македонија АД пласирани преку комерцијалните банки. Доделени се ...
сите 172 | | | веќе видена

Русија ќе ѝ помогне на Сирија да изгради реплика од Аја Софија, која ќе функционира како православна црква, истакнал за „Москоу тајмс“ руски официјален извор, ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка до в.д. поглаварот на Исламската верска заедница, ...
сите 82 | | | веќе видена

Маж е уапсен откако пукал кон мајка и син во хотел во Мајами Бич, Флорида, изнервиран затоа што не ги почитувале мерките за социјална дистанца.„Вие не се ...
сите 18 | | | веќе видена

Сопругата на украинскиот рапер Енди Картрајт (30) е уапсена откако во нивниот апартман во Сан Петерсбург, во фрижидер е пронајдено распарченото тело на ...
сите 14 | | | веќе видена

Со денови, коментарот на една жена се шири на социјалните мрежи и медиуми во кој ги поканува Нина Бадриќ и Северина да копаат компири, откако Бадриќ се пожали ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата на РСМ објави список на компании кои добиле државна помош поради Ковид 19, но парите не ги исплатиле на своите работници.Подоцна е објавен нов ажуриран ...
сите 151 | | | веќе видена

next