Македонски Медиа Сервис

Патот којшто води кон населеното место Теферич денеска и утре ќе биде затворен за сообраќај поради изведување градежни работи.Општина Кисела Вода апелира ...
сите 62 | | | веќе видена

Прилепското вештачко езеро е комплетно испразнето и почнаа работите на проектот за промена на системот за испуштање на водата од браната, вреден девет милиони ...
сите 6 | | | веќе видена

Група активисти од Тетово поставија табли низ градот со цел да укажат на лошата еколошка и инфраструктурна состојба во градот и со желба да повикаат на ...
сите 8 | | | веќе видена

Професорката од неготинската гимназија која натерала ученик да учествува на натпревар во име на нејзиниот син, заработи кривична пријава од полицијата. Исто ...
сите 7 | | | веќе видена

Трошоците на живот во август годинава во однос на претходниот месец бележат раст од 0,3 отсто, а во однос на август лани 0,8 отсто, објави денеска Државниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, во јули годинава се повисоки за 0,4 отсто на месечно ниво, а за 2,3 проценти на годишно ...
сите 49 | | | веќе видена

Судскиот совет на денешната седница го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател на Врховниот суд.Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот ...
сите 56 | | | веќе видена

Сообраќајната полиција во Тетовско и Гостиварско викендов контролираше возење по дејство на алкохол и над дозволената брзина, информираат од СВР Тетово.Вкупно ...
сите 106 | | | веќе видена

Бензинот Еуросупер БС – 95 поевтинува за половина денар, а за тој износ поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинства од ноќеска на полноќ, одлучи ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Судскиот совет, Киро Здравев денеска изјави дека сите предмети отворени од СЈО, независно во која фаза се наоѓаат, треба да добијат соодветна ...
сите 6 | | | веќе видена

Над 65 илјади посетители го посетија Кавадарци само во последната вечер од „Тиквешки гроздобер”. На годинашнава тридневна манифестација беа испиени 25 илјади ...
сите 6 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците не се согласува со идејата да има средба меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, а на која нема да ...
сите 41 | | | веќе видена

АД Електрани на Северна Македонија испрати писмо со намери за вложување во изградбата на бугарската нуклеарна електрана „Белене”, потврди денеска генералниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Македонскиот баритон Васил Гарванлиев, кој кариерата успешно ја гради на меѓународните сцени (Чикаго, Милано, Торонто, Лондон) во сферата на класичната музика, ...
сите 11 | | | веќе видена

Лазло Трошкањи, поранешниот министер за правда во владата на Виктор Орбан ќе го замени Јоханес Хан на местото еврокомесар за добрососедска политика и ...
сите 139 | | | веќе видена

Земјоделците од кочанскиот регион денеска повторно излегоа на протест и во селото Облешево со земјоделска механизација ја блокираа едната коловозна лента на ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма од страна на Џанг Ѕуо, новоименуван амбасадор на Народна Република Кина во Република ...
сите 155 | | | веќе видена

next