Македонски Медиа Сервис

Препознатливиот грав „тетовец” периодов се продава по значително висока цена од 300 денари за еден килограм. На зелениот пазар во Тетово 300 денари е гравот од ...
сите 10 | | | веќе видена

Депозитите и кредитите на годишна основа продолжуваат да растат. Податоците на Народната банка покажуваат дека кај депозитите растот е 10 отсто, а на кредитите ...
сите 71 | | | веќе видена

Државен натпревар на екипите по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот” ќе се одржи денеска и утре во Битола, во организација на Црвениот крст.Од ...
сите 12 | | | веќе видена

Придобивките од возењето велосипед, вештото возење, велосипедските трки и промоцијата на формите на транспорт кои влијаат на ублажување на климатските промени ...
сите 212 | | | веќе видена

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени.– Според досега измерените ...
сите 293 | | | веќе видена

Масовна акција за генерално чистење на сите скопски општини ќе се спроведе денеска во организација на Град Скопје и ЈП „Комунална хигиена”-Скопје. Во рамки на ...
сите 62 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и ...
сите 272 | | | веќе видена

Од страна на надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесена е кривична пријава против 41 – годишниот А.Д оинаку поранешен директор на ...
сите 135 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет” останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 284 | | | веќе видена

Завчера во Сали на Дуги Оток, Хрватска, змија заталкала во детската градинка. Брзо интервенирале пожарникари и ја извлекле змијата, а децата од безбедна ...
сите 6 | | | веќе видена

Во полициската станица во Рама кај Јабланица, Босна и Херцеговина, 43-годишен сточар пријавил дека од пред очи од ливадата двајца мажи му украле јагне од ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешната американска манекенка Елизабет Хоад (49), по неуспешните свршувачки со двајца мажи, реши да се омажи со куче – со својот шестгодишен златен ...
сите 4 | | | веќе видена

Словенечката Агенција за цивилен и воздушен сообраќај потврди дека два авиона на компанијата „Адриа ервејз“ и’ се запленети од кредиторите поради долгови. ...
сите 2 | | | веќе видена

Европа е подготвена следната година да воведе возвратни царини за американските стоки, изјави францускиот министер за финансии Бруно ле Мер.„Трговските војни ...
сите 3 | | | веќе видена

Електричните возила ќе бидат изземени од обврската за плаќање данок, а за останатите категории на возила ќе биде подготвена посебна методологија за пресметка ...
сите 17 | | | веќе видена

next