Македонски Медиа Сервис

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
сите 41 | | | веќе видена

Од шест до девет месеци ќе траат градежните работи во Државниот пат А2 – потег од БС Виена Петрол/Куманово до с. Страцин, информираат од АМСМ, од каде од ...
сите 61 | | | веќе видена

Бугарските тинејџери се на првото место во однос на пушењето, употребата на алкохол, канабис и раниот почеток на сексуалниот живот. Ова го покажува извештајот ...
сите 11 | | | веќе видена

ечиси половина од граѓаните сметаат дека изборите треба да се одржат по крајот на летото, покажува најновото истражување на јавното мислење кое за емисијата ...
сите 72 | | | веќе видена

Поетесата Надица Тренчева ја доби Гран при наградата на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри”. Манифестацијата оваа година се реализира „он лајн” ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера во 16 часот во СВР Битола било пријавено дека околу осум часот пред бензинска пумпа во Битола, Љ.Т. кој управувал патничко моторно возило„мерцедес“ со ...
сите 149 | | | веќе видена

Од 37-те новозаболени од Ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во ...
сите 582 | | | веќе видена

Во чест на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, 24 Мај, денеска во базиликата Сан Клементе во Рим, делегации на Република Северна ...
сите 197 | | | веќе видена

Фолк ѕвездата Сузана Гавазова вчера го промовираше спотот за новата песна „Апсолутно мој“, кој го снимаше во Скопје, Струмица и Валандово. Непосредно по ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден од најдобрите фудбалери во Премиер Лигата и со сигурност најистакнатиот поединец во тимот од западен Лондон, изразил несигурност за враќање на терените ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во ...
сите 240 | | | веќе видена

Реисот Сулејман Реџепи денес во изјава за медиумите пред џамијата Мустафа Паша во Скопје го честиташе празникот Фитер Бакјрам и во говорот, покрај честитките, ...
сите 41 | | | веќе видена

По 40 години конечно ќе се истражува археолошкиот локалитет „Кале”, кај селото Крупиште во Општина Карбинци. Директорот на Заводот за заштита на споменици и ...
сите 21 | | | веќе видена

Пехчевското село Црник е единственото село во источниот дел од нашата држава каде Турци, Македонци и Роми без никакви предрасуди и годинава заеднички ги слават ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото ...
сите 582 | | | веќе видена

Минатиот месец се појавија неколку теории за севернокорејскиот претседател Ким Џон Ун. Жив е или не, има ли двојник или не, а тој постојано изненадуваше. Но, ...
сите 15 | | | веќе видена

Со црковни свечености денеска во Делчево се празнуваат заштитниците на градот сесловенските просветители „Св.Кирил и Методиј”. Во рамки на активностите се ...
сите 197 | | | веќе видена

next