Македонски Медиа Сервис

Државата за само две години успеа да изгради институции и да создаде систем коишто се борат против корупцијата и криминалот.Со последните случувања се покажува ...
сите 66 | | | веќе видена

Во Република Македонија владее рекетарска, корумпирана и криминална влада.Со СДСМ и Заев секој бизнисмен или обичен граѓанин е жртва или може да стане ...
сите 50 | | | веќе видена

Зачувување на интегритетот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е примарниот интерес на обвинителите и истражителите во СЈО, изјави вчера обвинителката ...
сите 64 | | | веќе видена

Неизвесна е лидерската средба што премиерот Зоран Заев ја најави за во петок во Клубот на пратениците, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска, на покана на реномираниот магазин „Економист”, ќе учествува на 23.та тркалезна маса со грчката Влада, ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на Дирекцијата за технололошко индустриски развојни зони Александар Младеновски, денеска ќе го ...
сите 9 | | | веќе видена

Шестиот ден од програмата на годинешното 59-то издание на „Охридско лето” нуди концерт на полското трио „Пендерецки”, составено од уметниците Конрад Сколарски ...
сите 47 | | | веќе видена

Доскорашната германска министерка за одбрана, Урсула фон дер Лејен и официјално е избрана за претседателка на Европската комисија – јави дописникот на ...
сите 179 | | | веќе видена

Сончево време со умерена облачност не’ очекува утре во земјава. Според УХМР, долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ...
сите 321 | | | веќе видена

Почит за големото Илинденско востание и 116-годишнината од Крушевската Република, повеќе манифестации и настап на изведувачи донесува целосната програма за ...
сите 14 | | | веќе видена

Почит на пресумпцијата на невиност, но и теза дека законот мора еднакво да важи за сите искажа денеска премиерот Зоран Заев во интервју за МИА во кое говори за ...
сите 186 | | | веќе видена

next