Македонски Медиа Сервис

Претседателот на партијата движење Беса, Билал Касами го оцени како неуспех на Владата недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската Унија и ...
сите 194 | | | веќе видена

Шеесет и четиригодишен маж ноќеска бил пронајден мртов во автомобил паркиран на локалниот пат с.Петровец, кон с.Дрма, кај патоказните табли за влез во општина ...
сите 35 | | | веќе видена

На 18 ноември треба да се одржи ново рочиште за случајот „Титаник 3“ кој се однесува на уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година. На ...
сите 170 | | | веќе видена

Под мотото „Марш за нашите деца – стоп за дискриминацијата“ здруженито за заштита на човекови права „Од нас за нас“ денеска излегоа на мирен марш да го ...
сите 38 | | | веќе видена

Во моментов францускиот претседател Емануел Макрон, одржува прес конференција, каде една од главните теми е француското „не“ за датум за Македонија и Албанија. ...
сите 207 | | | веќе видена

Скопје од денеска до 23 месецов ќе биде домаќин на првата Конвенција за вселенска индустрија во регионот на Југоисточна Европа, на која учествуваат компании од ...
сите 10 | | | веќе видена

Најмалку што Европската Унија му должи на регионот е да биде јасна кон нас. Ако не постои веќе консензус за европската иднина на Западниот Балкан, ако ...
сите 759 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во обраќањето до јавноста рече дека единствениот исправен пристап, имајќи ги во предвид новите околности е да бидеме уште ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 18 октомври 2019 година, петок, во 14:00 часот ќе се обрати до јавноста.-Обраќањето ...
сите 130 | | | веќе видена

Минатата и оваа година во Република Северна Македониа девет деца биле жртви на трговија со луѓе, односно биле сексуално експлоатирани и принудувани на бракови. ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска во 14.00 часот ќе и се обрати на нацијата по повод разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше ...
сите 130 | | | веќе видена

Тешко дека денеска ЕУ ќе има заклучоци за проширувањето, рече на влегување на состанокот на Советот на ЕУ во Брисел, хрватскиот премиер Андреј Планковиќ. Пред ...
сите 170 | | | веќе видена

Во тек се политички консултации на повеќе нивоа, се разгледуваат и анализираат сите опции, велат од Владата за МИА во врска со следните чекори што ќе бидат ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, денеска во Брисел кажа дека нема да има писмен заклучок за проширувањето, туку се договориле да го одложат проширвањето за ...
сите 170 | | | веќе видена

Поставени се 56 камери на 14 локации во двата правци на автопатот Белград – Ниш, и тоа на делници од само 32 километри. Камерите целосно го следат сообраќајот, ...
сите 8 | | | веќе видена

next