Македонски Медиа Сервис

Државната изборна комисија (ДИК) утре ќе организира симулација на безбедно гласање со примена на сите мерки и здравствени препораки на едно избирачко место на ...
сите 407 | | | веќе видена

Сезоната во Црна Гора никогаш не доживеала ваков дебакл, како што е прикажано со фотографии од плажа во Бечичи во екот на сезоната. Сите лежалки се потполно ...
сите 10 | | | веќе видена

Четириесет и девет отсто од испитаните ученици и наставници пријавуваат постоење на тензии и инциденти во училиштата со хетероген етнички состав. Но, и ...
сите 25 | | | веќе видена

Сите заинтересирани поединци и организации од областа на културата кои да се претстават пред тетовската публика имаат можност да поднесат барање до ...
сите 4 | | | веќе видена

Законот во делот за судење по скратена постапка за насилство мора да се менува. Ова е ставот на невладината Ехо и на адвокатот Билјана Андонова, откако ...
сите 26 | | | веќе видена

Домашните компаниии Дуна и Грин ИТ подготвија технолошки решенија што можат да најдат практична примена во справување со последиците од кризата со КОВИД-19 и ...
сите 60 | | | веќе видена

Еден турист од Естонија тврди дека веќе 110 дена живее на напуштен аеродром на Филипини, каде останал заробен поради пандемијата на коронарен вирус. Роман ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за финансии информира дека во насока на водење прудентна политика на јавен долг и поради обезбедена тековна ликвидност, аукцијата на државни ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, ...
сите 663 | | | веќе видена

Пејачката Викторија Лоба неодамна стана заштитно лице на нов бренд за костими за капење. По тој повод убавицата сликаше фотосесија во Охрид, а на снимањето на ...
сите 9 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против поранешен претседател на Врховниот суд, кој го сторил ...
сите 23 | | | веќе видена

Компанијата Макпрогрес – Виница, која оваа година прославува 30 години од постоењето, како лидер во индустријата за кондиторски производи, својата работа ја ...
сите 60 | | | веќе видена

Американската влада нема да дозволи престој на странските студенти во САД доколку универзитетите во кои се запишани одлучат новата академска година да се ...
сите 28 | | | веќе видена

На грчката страна од Дојранското езеро во тек е акција за расчитување на истечниот канал од езерото, наречен „Ѓолај”.Акцијата ја реализира регионалното ...
сите 6 | | | веќе видена

Наводите дека Брима воопшто не спровела анкета не се точни. Уште еднаш објаснуваме дека Брима не ја објавила анкетата, а истата ја спровела во наведениот ...
сите 112 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права го објави извештајот за јуни во кој дава осврт на општествено-политичкиот контекст во земјава, при што нотира дека ...
сите 63 | | | веќе видена

next