Македонски Медиа Сервис

Косовските медиуми јавуваат дека е завршена средбата во Приштина на македонскиот министер за економија Крешник Бектеши со косовскиот министерот за трговија и ...
сите 118 | | | веќе видена

„Палас Елизабет“, првиот хотел со пет ѕвезди на хрватскиот остров Хвар, почна со работа. Во неговата обнова компанијата „Сончев Хвар“ вложи околу сто мииони ...
сите 9 | | | веќе видена

На социјалните мрежи може да се најде се’ и сешто. Така, како што објавува сараевски „Аваз“, на Фејсбук во Босна и Херцеговина кружи објава што ја објавил ...
сите 22 | | | веќе видена

Пол Дурант (60) во јавноста ќе остане познат како британски убиец и канибал што ја изеде својата девојка Карен Дурел. Гнасното злосторство веднаш го признал во ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од работниците од падот завршил со тешки телесни повреди, додека вториот има полесни повреди. Случајот е пријавен во СВР Скопје, вчера на пладне дека во ...
сите 128 | | | веќе видена

Идонезиската полиција е во потрага по повеќе од 250 осуденици кои побегнале од затвор. Затворот е запален ден претходно во текот на протестите и нередите во ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, објави фотомонтажа на Твитер шегувајќи се на сметка на својата понуда да го купи островот Гренланд.„Гренланд не е на ...
сите 119 | | | веќе видена

На влегувањето во Обвинителството нешто по 10 часот, кратка изјава за новинарите даде шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, која денеска ...
сите 390 | | | веќе видена

„Не се секирај, се ќе биде океј“. Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во улога на сведок денеска пред обвинителката Вилма Рускоска која ја води ...
сите 291 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 270 | | | веќе видена

Откако jавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека инволвираните во случајот „Рекет“ ќе бидат неселективно сослушани или распитани, денеска на разговор со ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство.Предметот го води судијата Огнен ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина ќе има средба со министерот за трговија и индустрија Ендрид Шала, по мерката на Косово за забрана ...
сите 118 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска престојуваат во работна посета на Копенхаген, ...
сите 283 | | | веќе видена

Се подобруваат условите за спорт во беровската деветолетка ,,Дедо Иљо Малешевски”. Спортскиот терен на кој се извршуваат часовите по спорт и физичка култура ...
сите 3 | | | веќе видена

Во врска со белешка на Интернет, објавена од Никола Божиновски, Амбасадата во Бразилија информира дека се обидуваме да стапиме во контакт со Никола, со цел да ...
сите 10 | | | веќе видена

Цел ден вчера се’ до пред полноќ траеше борбата со огнот со шумските пожари во скопскиот регион. Доцна синоќа се изгаснати шумските пожари во селата Љубин и ...
сите 302 | | | веќе видена

Планинарскиот спортски клуб ,,Голак” ги постави патоказите од Делчево до врв Чавка на 1538 метри надморска висина и врв Мала Чавка на 1508 метри надморска ...
сите 3 | | | веќе видена

next