Македонски Медиа Сервис

Единствениот дом за стари лица на крајниот Исток кој се наоѓа во Берово, ги прошири своите капацитети, при што по уредувањето на неговата втора ламела, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Парламентот на Бугарија в среда на пленарна седница треба да го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.Се очекува на ратификацијата на ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерството за правда на Грција сѐ уште е без одговор на барањата за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, што се клуч во судскиот процес, ...
сите 50 | | | веќе видена

Поради одрон на пругата кај Лакавица изутринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје, но нема повредени патници и ...
сите 55 | | | веќе видена

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во Клубот на пратениците треба да одржат средба во врска со претстојните претседатели избори и ...
сите 160 | | | веќе видена

Двајца возачи на патнички возила и еден велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди, а шест лица со лесни телесни повреди во три од вкупно 21 сообраќајна ...
сите 120 | | | веќе видена

Република Северна Македонија денеска ќе биде на дневниот ред на состанокот на министерите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ, јави дописничката на ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за РТК по повод 11-годишнината од независноста на Косово зборува и за претседателските избори во земјата, истакнувајќи ...
сите 160 | | | веќе видена

Партиите од Коалицијата предводена од СДСМ, на вечерашната работна средба постигнаа начелна согласност на лидерско ниво, да застанат зад заеднички кандидат за ...
сите 23 | | | веќе видена

Сeдaт Казими успеа да ја најде патничката на која ѝ помогнал да преживее под автобусот кој се преврте кај Ласкарци. Само да биде жива Јасмина – била неговата ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Косово,Кадри Весејли оцени денеска дека Косово е мала држава која секогаш ќе биде благодарна на големите пријатели и порача дека ...
сите 19 | | | веќе видена

Со денови гори трската меѓу Калишта и Струга, а засега никој не реагира. Екологистите стравуваат дека се подготвува терен за нова урбанизација на заштитетното ...
сите 14 | | | веќе видена

Саудискиот принцот Мохамед бин Салман е подготвен да плати речиси четири милијарди фунти, или 4,6 милијарди евра, за да го купи англискиот фудбалски клуб ...
сите 28 | | | веќе видена

Во писмо до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, поранешниот градоначалник на Аеродром и близок соработник на Груевски, Ивица Коневски порачува да работи на обединување на ...
сите 241 | | | веќе видена

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни ...
сите 160 | | | веќе видена

Во Виница се одржа основачко собрание на Партијата за демократски просперитет на Ромите (ПДПР), која ќе дејствува главно меѓу ромската популација од источниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Промените во мерките во новата Програма за директни плаќања во делот на финансиската поддршка за производство на јаболка се направени по барање на ...
сите 62 | | | веќе видена

next