Македонски Медиа Сервис

Фото: BGNESГрција ја поддржува европската перспектива на Западен Балкан, доколку се исполнат поставените услови, а за Северна Македонија придаваме особено ...
сите 105 | | | веќе видена

Семејството Асан од Скопје упатува апел за донации до хуманите граѓани. Причината поради која ова семејство се наоѓа во незавидна состојба е нарушеното здравје ...
сите 2 | | | веќе видена

Новото истражувања откри дека употребата на антибиотици може да го зголеми ризикот од развој на ревматоиден артритис за 60 проценти.Не е целосно јасно дали ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако сакате барем на кратко да го стопирате стареењето и да спречите настанување на предвремени брчки, зајакнете ја исхраната со овие намирници!Печурки: ...
сите 4 | | | веќе видена

Да се дозволи извоз на цвет од канабис, да не се бара банкарската гаранција од милион евра, одгледувачите да не се обврзуваат да уплатат 10 отсто од годишната ...
сите 19 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија реагира на владиниот Предлог-Закон за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално осигурување ...
сите 202 | | | веќе видена

Апелацискиот суд во Скопје ги потврди во целост сите затворски казни изречени од Основниот кривичен суд Скопје на седуммината обвинети за обид за убиство на ...
сите 67 | | | веќе видена

По тврдењето на премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција дека „Рекет“ води директно до Христијан Мицковски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ рече дека ...
сите 305 | | | веќе видена

Екс претседателот на Основен суд Скопје 1 на 21 октомври ќе треба да седне на обвинителна клупа во велешкиот Основен суд кој доби делегирана надлежност да му ...
сите 36 | | | веќе видена

Под слоганот #СекојаЕднаЕВредна, вчеравечер беше означен почетокот на националната кампања „Гласно против гласини“. Оваа кампања, поддржана од Мисијата на ОБСЕ ...
сите 19 | | | веќе видена

Царинската управа врши засилени контроли на граничните премини согласно препораките од Агенцијата за храна и ветеринарство за првенција од свинската чума.Ова ...
сите 75 | | | веќе видена

Несоодветни лица ги раководат јавните претпријатија чии годишни приходи изнесуваат 800 милиони евра. Филолози, педагози, психолози и стоматолози се само дел од ...
сите 23 | | | веќе видена

Утврдување на препораки до владите и соодветните министерства на двете држави за подобрување на учебниците по историја за шесто одделение според бугарскиот ...
сите 84 | | | веќе видена

Со преземањето на предметите на СЈО од страна на редовното обвинителство, 10-те специјални обвинители ќе можат да се вратат во матичните обвинителства, од каде ...
сите 512 | | | веќе видена

Поранешната албанска министерка за интегaрции и поранешна пратеничка од Социјалистичкото движење за интеграција (ЛСИ), Клајда Ѓоша, изјави дека посакува ...
сите 200 | | | веќе видена

Амели де Моншалин, државен секретар во француското Министерство за Европа и надворешни работи, во разговорот со министерот за надворешни работи Никола ...
сите 225 | | | веќе видена

next