Македонски Медиа Сервис

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign” ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски ...
сите 48 | | | веќе видена

Ветерот и обилните и интензвни врнежи присутни изминатите денови во поширокиот дебарски регион, предизвикаа помали, но чести одрони од камен на патните правци ...
сите 37 | | | веќе видена

Во речиси празна сала, со неколку пратеници од грчките партии, десетина минути по 16 часот по локално време започна расправата на пленарната седница во грчкиот ...
сите 138 | | | веќе видена

Седум лица со морбили се лекуваат во Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип.Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска рече дека ...
сите 78 | | | веќе видена

По повеќе од 50 години Физикалната терапија при штипската Клиничка болница, доби нови осум апарати. Вредоста на новата апаратура која што во голема мера ќе го ...
сите 12 | | | веќе видена

Откритието претставува вистински доказ за тоа колку човекот влијае на планетава, а загадувањето со пластика станува еден од најголемите проблеми на нашава ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе испрати допис до Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со кој ќе ја извести дека пратеникот Никола ...
сите 67 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје ја укина времената мерка со која се забранува продажба на книгата „До атентатот и по него” на поранешниот претседател на Собранието ...
сите 23 | | | веќе видена

Немаме индиции кои ќе посочат дека во многу скоро време би можеле да имаме нов мигрантски бран, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време ...
сите 100 | | | веќе видена

На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новородено најдено во скопската населба Топанско поле.– Се работи за машко ...
сите 89 | | | веќе видена

Албанската Централна изборна комисија на денешната седница ги верификува мандатите на тројца нови пратеници, меѓу нив и Васил Стерјовски, од едниствената ...
сите 58 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука Арбер Адеми апелира до родителите да ги вакцинираат децата по вчерашната одлука на Владата за примање на документите за упис ...
сите 134 | | | веќе видена

Вкупно 167 деца меѓу кои 18 бебиња, се идентификувани на неколку пофреквентни крстосници во Скопје во изминатите две недели од страна на шест мобилни тимови. ...
сите 28 | | | веќе видена

Нова лидерска средба ако има исчекор во преговарањето за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство – најави денеска премиерот, Зоран Заев. Тој вели ...
сите 57 | | | веќе видена

Перо Антиќ попладнето едногласно е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија.Антиќ на Изборното собрание беше единствен кандидат, ...
сите 80 | | | веќе видена

Преседателот на Русија, Владимир Путин, не добил покана од францускиот претседател Еманел Макрон за прослававата на 75-годишнината од истоварувањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

По објавбувањето на аудио снимка од профил на извесниот Илија Громовник, за која тврди дека е гласот на пратеникот Павле Богоевски, со одговор на Фејсбук се ...
сите 240 | | | веќе видена

next