Македонски Медиа Сервис

Тврдењето на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски, дека е прислушувано и следено раководството на опозициската партија, министерот за ...
сите 57 | | | веќе видена

Седницата на Владата е закажана во 17 часот и тогаш ќе се одлучува дали ќе биде прифатен прдлогот на Комисијата за заразни болести за 58 – часовен карантин, ...
сите 330 | | | веќе видена

Одлуката за тоа каков ќе биде полицискиот час за продолжениот празничен викенд, премеирот на Владата Оливер Спасовски информираше дека денеска Владата на ...
сите 330 | | | веќе видена

Граѓаните чии сметки за електрична енергија не соодветствуваат со реалната потрошувачка, а не се корегирани од ЕВН, можат да поднесат претставка до ...
сите 55 | | | веќе видена

„Вардар“ може да биде вратрен на Град Скопје само со нула долгови – ова е децидниот став на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, по најавата дека рускиот ...
сите 92 | | | веќе видена

Три штипски фирми му поверувале на 34-годишен скопјанец СВР Штип, кој претставувјќи се како газда на голема фирма успеал да набави стока во вредност од над ...
сите 70 | | | веќе видена

Верските заедници во Македонија, покажаа дека се втора, силна власт во државата, што се покажа по собирањата во црвките и џамиите и покрај строгите владини ...
сите 82 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат бара од министерот за внатрешни работи да најде начин за да обезбеди парични средства за исплата на награда од најмалку 25.000 ...
сите 260 | | | веќе видена

Илјадници тони пестициди и минерални ѓубрива секоја производна сезона се истураат врз земјоделските култури и македонската почва. Државата нема точни ...
сите 41 | | | веќе видена

Грција своите први туристи оваа година ќе ги прими од 15. јуни, а на листата на гости ќе се најдат и нашите граѓани кои што ќе можат да патуваат во оваа земја ...
сите 337 | | | веќе видена

Пред Белата куќа група демонстранти, кои сметаат дека администрацијата на Доналд Трамп не се носи добро со епидемијата од коронавирус, наредија мртовечки ...
сите 52 | | | веќе видена

ФФМ утре од 12.30 часот со присуство и на главниот епидемиолог во земјава д-р Жарко Караџовски ќе го промовира протоколот за фудбал, не само за доигрување на ...
сите 134 | | | веќе видена

Турските власти отвориле истрага откако во Измир е хакиран системот за повикување на молитва, па од минарињата на неколку џамии е поштена италијанската ...
сите 16 | | | веќе видена

Алија и Зијадини се сомнителни за мене од здравствен аспект. Вака лидерот на ДПА Мендух Тачи се пошегува во одговорот на новинарско прашање зошто тој не ...
сите 5 | | | веќе видена

Анализата на Поликлиниката во Милана потврдила дека вирусот во Италија циркулирал пред 21 фебруари, кога е утврден првиот официјален случај во Кодоња, пишува ...
сите 16 | | | веќе видена

Неформална граѓанска иницијатива од Штип, во периодот 2016-2017 година, девет месеци водеше борба со институциите во зачувавање на најголемиот парк во градот, ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
сите 153 | | | веќе видена

next