Македонски Медиа Сервис

Истрагата на СЈО за случајот „Империја“ во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков водат и кон „Фершпед“. СЈО обезбеди докази како Камчев и ...
сите 22 | | | веќе видена

Седумнаесетмина загинати и тројца повредени – ова е билансот од пожарот кој утрото избувнал во хотелот Арпит палас” во Њу Делхи.Светските медиуми повикувајќи ...
сите 61 | | | веќе видена

ММС, 12.02.2019Претседателот на Социјалдемократската партија на Црна Гора, Ранко Кривокапиќ, упати до норвешкиот Нобелов институт формална номинација ...
сите 81 | | | веќе видена

Словенија денеска треба да го ратификува Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Таа впрочем ќе биде втората земја-членка на Алијансата која по ...
сите 153 | | | веќе видена

Еден месец откако Кина успешно го спроведе историското слетување, каде се спуштени роботски уреди на далечната страна на месечината, НАСА објави фотографии кои ...
сите 22 | | | веќе видена

Пациентка од Шведска со ампутирана рака стана прв човек што успешно ја контролира новата најпрецизна роботска протеза досега.Со овој револуционерен потфат ...
сите 12 | | | веќе видена

Помрачната прогноза за глобалната економија: барометарот на Институтот „Ifo“ се намали во првиот квартал на минус 13,1 поени од минус 2,2 поени. Ова станува ...
сите 3 | | | веќе видена

Во жестоко навивачко издание, вечерва Патрис Евра им испрати интересно видео на своите навивачи од Манчестер и на актуелните играчи од клубот во кој играше и ...
сите 37 | | | веќе видена

Лос Анџелес лејкерс наредното лето ќе се засили со ангажирање на некоја ѕвезда меѓу слободните агенти, а тоа го потврди и претседателот на клубот Меџик ...
сите 16 | | | веќе видена

Екипата на Работнички промовираше две нови засилувања на последниот ден од преодниот рок.„Романтичарите“ беа најактивни на трансфер пазарот оваа зима, па во ...
сите 27 | | | веќе видена

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, но засега тие не претставуваат проблем за сообраќајот, информира јавното претпријатие ...
сите 128 | | | веќе видена

Членовите на СДСМ десет години биле дискриминирани при огласите за вработувања во јавната администрација – тврди министерот за информатичко општество и ...
сите 58 | | | веќе видена

Синот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос – потврдија денеска од ЕЛЕМ.За работното место за кое ...
сите 115 | | | веќе видена

Различна реторика од различни позиции. Партијата која додека беше на власт беше обвинувана за партиски вработувања, денес реагира за непотизам. Повод за ...
сите 115 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ попладнево се огласија со писмено соопштение, во кое му порачуваат на министерот за здравство, Венко Филипче да ја напушти фотелјата. Откако ...
сите 266 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека морбилите се раширени во земјава, поради негрижа и непочитување на законските протоколи. Тој денеска ...
сите 266 | | | веќе видена

next