Канал 77

Стартува изградбата на втората фаза од експресниот пат Градско Прилеп, со која е предвидено изградба на делот од Градско преку Росоман па се’ до клучка ...
сите 56 | | | веќе видена

„Поранешниот министер за финансии Трајко Славески ми дојде во Танушевци, ако бев терорист ќе го држев десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата,.. ...
сите 73 | | | веќе видена

Судскиот совет го прифати барањето на обвинетиот Никола Груевски во предметот Тенк, да побара информација од Ауто Македонија АД Скопје дали може секој да увезе ...
сите 164 | | | веќе видена

Наместо да има завршни зборови, судењето за предметот Тенк денеска ќе продолжи со доказна постапка. Одбраната на поранешниот премиер, Никола Груевски бара ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчеравечер се одржа свечен пречек на Европскиот шампион во карате Емил Павлов во големата сала во Општина Штип.Присуствуваа градоначалникот на Општина Штип, ...
сите 13 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) денеска одбележува 13 години постоење.По овој повод во касарната „Гоце Делчев” во Скопје ќе се одржи свечена смотра.На ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска закажани се рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тенк“, „Тендери“ и „Тотал“.На рочиштето за „Тенк“ треба да ...
сите 71 | | | веќе видена

Поп-пејачката Александра Јанева го објави својот нов сингл „Ќе се вратам некој ден“. Автор на музиката е Панче Касапски, а аранжманот и продукцијата се на Иле ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вели дека законот за употреба на јазиците ќе го прати до Службен весник на РМ кога ќе процени ...
сите 29 | | | веќе видена

Каталонскиот Парламент не успеа да избере нов претседател на регионалната Влада на Каталонија, бидејќи кандидатот Жоаким „Ким“ Тора не го оствари неоходното ...
сите 32 | | | веќе видена

next