Архива на вести за 23 Мај 2020

Ако се погледнат статистичките податоци објавени од Агенцијата за вработување, во април бројот на невработени е поголем од претходните месеци.Пандемијата со ...
сите 70 | | | веќе видена

Откако и дефинитивно е јасно дека Њукасл преминува во рацете на Саудискиот принц Мохамед бин Салман, сега останува прашањето кој се од играчите би дошле на ...
сите 38 | | | веќе видена

Медиумите од Италија пренесуваат дека Интер го одбил предлогот на ПСЖ за Мауро Икарди вреден 50+10 милиони евра, „нероаѕурите“ бараат загарантирани 60 милиони ...
сите 118 | | | веќе видена

„Сите ние, а и самиот пациент Иван Огњановски бевме свесни дека тој ги живее последните недели од својот живот, бидејќи сите механизми на лекување беа ...
сите 111 | | | веќе видена

Делчевскиот пазар и оваа сабота беше отворен само за земјоделски и прехранбени производи. Иако имаше најава пазарот целосно да биде отворен и за текстилни и ...
сите 3 | | | веќе видена

Кралицата на поп музиката, која за неколку месеци ќе полни 62 години, Мадона, не престанува да ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи. Пред ...
сите 46 | | | веќе видена

Се разбира дека за тоа се прашуваат Шкендија и А. Пандев. Но ако се знае дека полуфиналните дуели во Купот на Македонија ќе се одиграат на неутрален терен, и ...
сите 96 | | | веќе видена

Познатата водителка Сузана Манчиќ се пофали на социјалните мрежи со новата фризура. Иако целиот свој живот беше русокоса, таа сега објасни дека сака да ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Македонија беше направена историска трансплантација на срце, истата беше успешна, а покрај хероите доктори и медицински сестри, најголема е жртвата на ...
сите 232 | | | веќе видена

Стоматолозите со кои поразговаравме велат дека добиле зелено светло за работа но во суштина со големи рестрикции кои не им дозволуваат да работат. Пјаснуваат ...
| | веќе видена

Компании на доскорешни владини функционери, приватни болници, обложувалници, казина, странски инвеститори, приватни училишта и универзитети, медиуми, винарски ...
сите 80 | | | веќе видена

Недезинфицирано, стари и неиспрани постелнини, мравки во собите, прашина до гуша, и поплавено купатило…ова се само дел од мизерните услови во кој бројни ...
сите 45 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи шокантно видео направено на една венчавка, во него се гледа како младоженецот решил да и се одмазди на својата невеста така што ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, ...
сите 507 | | | веќе видена

Завршија првите 45 минути од денешните натпревари од 27. коло на Бундес лигата и паднаа пет гола на четири натпревари. Баер Леверкузен води во Менхенгладбах со ...
сите 65 | | | веќе видена

Локални функционери на СДСМ утрово се обиделе да организираат партиски пропагандни активности на кејот и пристаништето во центарот на Охрид но биле грубо ...
сите 6 | | | веќе видена

Мирка и Миленко по јубилеен 160-ти пат од осамостојувањето ја распаѓаат САД,ЕУ а потоа и НАТО ама никако да ги распаднат, остареа и одртеа и никако да ги ...
| | веќе видена | слични