Архива на вести за 23 Мај 2020

Стоматолозите со кои поразговаравме велат дека добиле зелено светло за работа но во суштина со големи рестрикции кои не им дозволуваат да работат. Пјаснуваат ...
| | веќе видена

Недезинфицирано, стари и неиспрани постелнини, мравки во собите, прашина до гуша, и поплавено купатило…ова се само дел од мизерните услови во кој бројни ...
сите 45 | | | веќе видена

Владата на синоќешната седница ги донесе измените на Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговија за време на вонредна состојба согласно која за ...
сите 76 | | | веќе видена

Завршија првите 45 минути од денешните натпревари од 27. коло на Бундес лигата и паднаа пет гола на четири натпревари. Баер Леверкузен води во Менхенгладбах со ...
сите 65 | | | веќе видена

Локални функционери на СДСМ утрово се обиделе да организираат партиски пропагандни активности на кејот и пристаништето во центарот на Охрид но биле грубо ...
сите 6 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска имаше телефонски разговор со косовскиот премиер Албин Курти, кој на премиерот Спасовски му изрази честитки и ...
сите 47 | | | веќе видена

Компании на доскорешни владини функционери, приватни болници, обложувалници, казина, странски инвеститори, приватни училишта и универзитети, медиуми, винарски ...
сите 79 | | | веќе видена

 Речиси сите ја знаеме приказната за таткото кој на смртната постела му оставил 2 кутивчиња, едно црно и едно бело, на својот син. Му оставил аманет дека ...
сите 3 | | | веќе видена

 Големиот научник бил оженет со Милева Ајнштајн, родена во Тител, Србија. Таа, покрај сопруга и мајка на неговите деца, исто така била и брилијантен научник ...
сите 5 | | | веќе видена

Специјализантот по васкуларна хирургија, д-р Кристијан Бундовски бил дел од тимот кој доцна во ноќта успешно ја изврши првата трансплантација на срце во ...
сите 274 | | | веќе видена

Откако се дозна дека Себастијан Фетел на крајот од оваа година си заминува од Ферари, сега цел автомобилски спорт е во очекување каде, во кој тим германскиот ...
сите 41 | | | веќе видена

32-годишниот англиски актер Ед Вествик, времето поминато во карантин поради пандемијата на коронавирусот го искористил за спорт и често тренирал. Актерот кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Гинисовите Светски Рекорди, од 2000-та година познати под името „Гинисовата Книга на Рекорди“ е референцијална книга која се објавува секоја година, и ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор. На Клиниката за државна кардиохирургија во Скопје, по ...
сите 201 | | | веќе видена