Архива на вести за 23 Мај 2020

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун. Во јавноста се појавија шпекулации ...
сите 14 | | | веќе видена

Васил Огњановски, синот на 54-годишниот пациент Иван Огњановски кој е првиот човек кому му беше трансплантирано срце во земјата, денеска изрази сочувство и ...
сите 129 | | | веќе видена

Поранешната НБА ѕвезда Денис Родман, откри голема тајна за Северна Кореја, пренесуваат светските медиуми. Поранешниот кошаркар на Чикаго Булс, вели дека ако во ...
сите 17 | | | веќе видена

Акциите на американската биотехнолошка компанија „Moderna” скокнаа за неверојатни 30 проценти минатиот понеделник, откако беше објавено дека се постигнати ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот играч во НБА, Реџи Милер, ја именуваше својата верзија на најдобрите пет шутери во историјата на најсилната светска кошаркарска лига. Петтото ...
сите 9 | | | веќе видена

За да се приклучи во светскиот тренд и да биде конкуренција на Зум, Скајп и Гугл Мит и Фејсбук воведе преку неговиот месинџер можност за видео соби.Сè повеќе ...
сите 6 | | | веќе видена

32-годишниот Христијан Неделковски кому пред 8 години му е вградено вештачко срце е во ургентна состојба. Здружението на пациенти со механичка циркулаторна ...
сите 261 | | | веќе видена

Компании на доскорешни владини функционери, приватни болници, обложувалници, казина, странски инвеститори, приватни училишта и универзитети, медиуми, винарски ...
сите 74 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања во техничката влада, Мила Царовска денеска изјави дека не се доцни со економските мерки, туку дека третиот сет мерки ќе ...
сите 68 | | | веќе видена

Немало ограничувања за движење на граѓаните, а работните места од рестораните до фризерите останале отворени. Ниту една апликација за следење на граѓаните не е ...
сите 55 | | | веќе видена

Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ на својот профил го објави видеото кое трае половина час и напиша: „Денес во Струмица! Мвр, Обвинителство, Обсе… ќе реагира ли ...
сите 7 | | | веќе видена