Архива на вести за 23 Мај 2020

Изминативе два дена на социјалните мрежи ја гледаме Славјанка Петровска допонителната заменик министерка во МВР и кандидатката за пратеник СДС од Бутел како се ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 23 Mај, Националниот ден на Власите, упати честитка до сите припадници на Влашката заедница во Република Северна ...
сите 24 | | | веќе видена

Aмериканската морнарица објави видео снимки и фотографии на кои се гледа како американскиот амфибиски транспортер УС Портланд со ласерски топ уништува ...
сите 11 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Германија и Франција, Хајко Мас и Жан-Ив Ле Дријан, повикаа на итно продолжување на дијалогот меѓу Белград и Приштина, под ...
сите 33 | | | веќе видена

Сликата што се шири низ социјалните мрежи е објавена на фејсбук страницата „Во живо од белградските трамваи и автобуси“.Постар господин седеше во автобусот и ...
сите 5 | | | веќе видена

Викендов продолжија натпреварите во најсилното германско првенство, во рамките од 27 коло нова победа за Борусија Дортмунд која останува во сериозна трка за ...
сите 117 | | | веќе видена

Полицијата го уапси организаторот на протестот, Павел Танајн. Неколку стотици демонстранти, на покана на кандидатот за претседател на Полска, претприемачот ...
сите 9 | | | веќе видена