Архива на вести за 23 Мај 2020

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, ...
сите 25 | | | веќе видена

Новата сопруга на 74-годишниот реис Сулејман Реџепи е 24-годишната Емина Јетиши од Скопје. Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани и има ...
сите 95 | | | веќе видена

На денешната прес конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја зборуваа Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче, Проф. ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за Државна кардиохирургија д-р Сашко Јовев, на прес-конференцијата по повод првата трансплантација на срце потенцираше дека овој чекор ...
сите 140 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, ...
сите 113 | | | веќе видена

Изборите се потребни заради целосна подготвеност на државата пред вториот бран на вирусот наесен, заради заштита на здравјето, рестарт на македонската ...
сите 474 | | | веќе видена

На Клиниката за Државна Кардиохирургија во Скопје, по 6 часа операција, во 2 часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54 годишниот ...
сите 224 | | | веќе видена

Во Македонија е извршена првата трансплантација на срце. Во видеото кое го сподели доктор Кристијан Бундовски може да погледнете како се одвивала операцијата и ...
сите 108 | | | веќе видена

„За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи. Но, за ...
сите 261 | | | веќе видена

ЗА ПРВ ПАТ Е ИЗВРШЕНА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ ОД ПОЧИНАТ ДОНОР Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес - конференција изјави дека е испишана ...
сите 121 | | | веќе видена

По успешната трансплантација на донираното срце, во моментов на Клиниката за урологија се врши трансплантација и на нејзините донирани бубрези. „Тој човек не е ...
сите 48 | | | веќе видена

„Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја загуби својата сакана мајка и сопруга, Емилија Динева, за семејството Огненовски ...
сите 145 | | | веќе видена

Она што денес јавноста го живее и се поклонува на лекарите е заслуга на Емилија Динева. За жал, тоа е жената која животот го загуби во сообраќајна незгода, но ...
сите 47 | | | веќе видена

Немаме директна комуникација меѓу нас. Верувам дека ќе се одржи лидерска средба, заради тоа што можноста за одржување на лидерска средба навистина е до истекот ...
сите 603 | | | веќе видена

Предвремени избори за спас на граѓаните пред да фати нова пандемија во септември но и решение за функционална влада и собрание - лидерот на СДСМ Зоран Заев со ...
сите 202 | | | веќе видена

Кога сѐ беше завршено требаше да почекаме неколку моменти за да зачука срцето. Реагиравме за да го помогнеме овој процес и тоа се случи. Пресаденото срце ...
сите 234 | | | веќе видена