Архива на вести за 24 Мај 2020

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 69 | | | веќе видена

На вчерашната прес-конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја на Клиниката за Државна Кардиохирургија, Националната ...
сите 70 | | | веќе видена

Од 37-те новозаболени од Kовид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во ...
сите 1106 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 56 | | | веќе видена

Во чест на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, 24 Мај, денеска во базиликата Сан Клементе во Рим, делегации на Република Македонија и ...
сите 43 | | | веќе видена

Двајца доктори од Куманово, Надица Мехмедовиќ, анестезиолог до државата кардиохирургија и Александар Трифуновски хирург-уролог беа дел од тимовите кои ...
сите 73 | | | веќе видена

Зар не паѓа дожд од Бога на сите подеднакво? Или Сонцето не свети за сите, исто така? Зар не го дишеме воздухот сите еднакво? Како тогаш не се срамите да ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на бугарската влада, Бојко Борисов на својот фејсбук профил на сите граѓани на оваа земја им го честиташе дено на бугарската просвета и на ...
сите 64 | | | веќе видена

Во име на Владата, техничкиот премиер Оливер Спасовски, им го честита на сите граѓани државниот празник 24 мај, „Св. Кирил и Методиј“ – Ден на сесловенските ...
сите 66 | | | веќе видена

Во услови кои ги наметна пандемијата, големиот празник на сесловенските просветители се одбележува скромно. Се откажаа традиционалните свечености на УКИМ, а ...
сите 39 | | | веќе видена

Денеска кога го празнуваме нашиот најзначаен државен празник, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, Ви упатуваме честитки со порака за ...
сите 70 | | | веќе видена

Од 37-те новозаболени од Ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел и Чаир, и по еден во ...
сите 1126 | | | веќе видена

Во чест на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, 24 Мај, денеска во базиликата Сан Клементе во Рим, делегации на Македонија и на Бугарија, ...
сите 48 | | | веќе видена