Заинтересирани граѓани и дел од општинската администрација на Карпош денеска даруваа крв во пресрет на 3 Ноември, Денот на таа општина. Од општината соопштија ...
сите 19 | | | веќе видена

-„Битола студентски град“ e еден од епитетите со кои ние битолчани своевремено се гордеевме. Голем број студенти од градот, но и од целата држава, своето ...
сите 5 | | | веќе видена

Обраќање на претседателот на СДСМ, Зоран Заев Во недела гласаме. Во недела носиме одлука – ќе продолжиме напред со научените лекции или ќе дозволиме со земјата ...
сите 338 | | | веќе видена

На фејсбук страницата „Мицко Кочи“ се објавени фотографии и мапа од местата каде, како што се наведува, Скопје ги доживеало најголемите зулуми на власта на ...
сите 2 | | | веќе видена

„12 години проблемот со загадувањето за ДПМНЕ беше божја сила, за кој не превзедоа апсолутно ништо, обвинувајќи ги граѓаните дека проблемот го измислуваат. ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби изутрината почина 17 – годишна пациентка од село Сопотиница, ...
сите 42 | | | веќе видена

Дирекцијата на технолошко-индустриските развојни зони (ТИРЗ) заклучно со минатиот месец има потпишано договори во износ од 160 милиони евра, а очекувањата се ...
сите 62 | | | веќе видена

Стратешкиот зелен инвестициски фонд на ТИРЗ, кој е само еден сегмент од Планот за забрзан економски раст, се очекува да поттикне инвестиции во износ од околу ...
сите 62 | | | веќе видена

„Во Куманово, јавно се зборува дека Димитриевски го поделил колачот со ДПМНЕ, ветувајќи им вработувања, директорски места и раководни позиции во општината, ...
сите 223 | | | веќе видена

Народната банка (НБ) продолжува со остварувањето на стратегиската определба за придонес и вложување во едукацијата и професионалната надградба на економските ...
сите 10 | | | веќе видена

С За Бугарија да ја поддржи Северна Македонија, бугарското малцинство мора да биде впишано во Уставот на државата, вели лидерот на бугарската партија ГЕРБ и ...
сите 57 | | | веќе видена

Екс-премиерот Никола Груевски, кој откако беше осуден и требаше да ја издржи казната затвор побегна во Унгарија, каде што доби азил, во 2018-та година му се ...
сите 81 | | | веќе видена

Димитриевски во дебата на ТВ 21 ја нападна ромската заедница за дивите депонии во Куманово, за возење на мотокултиватори „Тоа го прават тие луѓе, прават диви ...
сите 223 | | | веќе видена

Почитувани скопјани, Последниве денови сме сведоци на силна црна кампања против мене и моето семејство. Еве на крајот од оваа кампања сакам да ви се обратам ...
сите 266 | | | веќе видена

Денеска пратеничката Славјанка Петровска од редовите СДСМ одржа прес-конференција во врска со бугарските документи на кандидатката за градоначалник на Скопје, ...
сите 266 | | | веќе видена

Пратеничката Марија Георгиевска од редовите на СДСМ даде изјава за медиумите по повод синоќешниот напад на активистите на СДСМ кои делеа флаери во Општина ...
сите 10 | | | веќе видена

next