Помина една година откако е на власт новата локална самоуправа во Град Скопје и општините, а граѓаните и понатаму се соочуваат со проблеми и неисполнети ...
сите 11 | | | веќе видена

Доколку сакате повеќе пари, треба да знаете неколку мали трикови кои треба да ги практикувате Фенг шуи се занимава со различни аспекти од животот, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Шпорет или печки на дрва се главните уреди за греење за околу милион домаќинства во Србија. Ваквите печки мора да бидат професионално инсталирани, а нивниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Чаша млеко пред спиење ќе ви помогне да заспиете побрзо, да спиете мирно без да се будите среде ноќ, па дури и да го забрзате слабеењето! Еве зошто е добро да ...
сите 21 | | | веќе видена

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест. – Денеска (08.12.2022) во ...
сите 265 | | | веќе видена

Руските напади предизвикаа еколошка штета во регионот Харков од над 2,7 милијарди американски долари, соопшти локалното обвинителство. – Воените дејствија што ...
сите 7 | | | веќе видена

Коридорот 8 влегува во Европскиот коридор за Западен Балкан-Источен Медитеран, како дел од мрежата на главните трансевропски коридори. Одлуката на Европската ...
сите 28 | | | веќе видена

Презирот на иранските власти кон човештвото е неограничен, изјави денеска германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок реагирајќи на егзекуцијата ...
сите 72 | | | веќе видена

Владина делегација составена од заменик министерот за правда Агим Нухиу и заменик министерот за финансии Филип Николоски, денеска по повод одбележувањето на ...
сите 198 | | | веќе видена

Португалската фудбалска федерација (ФПФ) ги демантираше денеска информациите дека Кристијано Роналдо, кој во осминафиналето против Швајцарија влезе како замена ...
сите 147 | | | веќе видена

Координативното тело донесе одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст и „Мавровка“ да се дислоцираат утре во 10 часот пред бараките на Град Скопје на ...
сите 511 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

450 милиони евра изнесуваат Директните странски инвестиции (ДСИ) само оваа година, вели директорот на ТИРЗ Јован Деспотовски во интервју за Фронтлајн, „или ...
сите 22 | | | веќе видена

Пропагандата и дезинформациите земаат се поголем замав, особено на социјалните медиуми. Порано пропагандата се користеше претежно за рекламни цели, денеска таа ...
сите 13 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена

next