Американските поп-ѕвезди Мадона, Ријана и Тејлор Свифт од неодамна се наоѓаат на листата најбогати самостојни претприемачи во САД, според списанието „Форбс“. ...
сите 5 | | | веќе видена

На помалку од три недели пред закажаните избори на 3 ноември, околу 15 милиони Американци досега гласале предвремено, дали лично или преку пошта, поради страв ...
сите 206 | | | веќе видена

Aнкета на јавното мислење во врска со етичкиот и морален однос кон кучињата во рамките на својата научно-истражувачка работа спроведува Центарот за ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската ѕвезда од акционите филмови и од кечерскиот театар, Џон Сена се ожени со својата 13 години помлада избраничка Шеј Шаријацадех. Глумецот се венчал ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил ја поздрави реализацијата на прекуграничен проект кој вклучува реконструкција на старо училиште во Пустец во ...
сите 17 | | | веќе видена

Глобалната економија преживува мало закрепнување бидејќи напредните економии се во можност да обезбедат поддршка, додека најсиромашните земји се соочуваат со ...
сите 16 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија вечерва на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант ...
сите 30 | | | веќе видена

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, човечки ресурси и одржлив развој, Љупчо Николовски, во емисијата “Економски магазин” на Алсат М, кажа ...
сите 21 | | | веќе видена

Вицепремиерот за борба против корупцијата, криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски во емисијата “Економски магазин”, на Алсат телевизија ...
сите 21 | | | веќе видена

„Зарем некое зло ќе ме одмине. Нема шанса, ПОЗИТИВЕН сум на тестот за Ковид. Немам никакви проблеми се надевам ќе остане така и до крај. Да сте живи и здрави ...
сите 3 | | | веќе видена

Од разговорите што сум ги имал со сите луѓе во здравствениот сектор тврдам дека ние не се разликуваме ниту за милиметар од сетот мерки што се преземаат во ...
сите 63 | | | веќе видена

о Играчот од средниот ред на Јувентус, Вестон Мекени има позитивен тест за Ковид-19, соопшти клубот. Американецот е втор играч на „бјанконерите“ за два дена, ...
сите 43 | | | веќе видена

next