Длабоко ме погоди веста за смртта на нашиот сопартиец, млад доктор, пулмологот Трајче Нешковски, долгогодишен член на СДСМ и доскорашен секретар на ...
сите 44 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Фатмир Битиќи, се сретна со претставниците на Здружението на оштетени граѓани од „Еуростандард банка“. На ...
сите 149 | | | веќе видена

На распишаниот конкурс за 200 професионални војници се пријавиле над 1800 кандидати, тоа покажува, потенцира денеска министерката за одбрана Радмила ...
сите 97 | | | веќе видена

Можеме апсолутно сите пациенти во целокупниот период кој е пред нас да ги изменаџираме со третман во јавно здравстените установи. Имаме конкретен план не само ...
сите 131 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Емел Рамковска, ќерката на сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, во емисијата „ClickPlus“ изјави дека кога се случуваше ...
сите 7 | | | веќе видена

Првата македонска компанија лиценцирана за одгледување канабис за медицински цели „НЈСК Холдинг“ денеска го отвори прроизводствениот капацитет за кој ...
сите 36 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран утре во попладневните часови во западните делови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и ќе се прошират ...
сите 211 | | | веќе видена

Поради снимање на филм од петок до понеделник на дел од сообраќајниците во Скопје ќе има привремен прекин на сообраќајот, соопшти МВР. Во петок од 11 до 14 ...
сите 62 | | | веќе видена

Судењето за незаконско следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” се одложува за 16 октомври, поради отсуство на обвинетиот Сашо Мијалков, кој во вчерашниот ден ...
сите 72 | | | веќе видена

Поради градежни работи на булевар „Александар Македонски“ во правец кон излезот на Скопје, вон функција се постојките кај „Меркур“ и „Автодром“, автобусите ...
сите 14 | | | веќе видена

next