С Одделението за трансфузилогија во Охрид е затворено заради тоа што персоналот бил во контакт со лице кое како пациент дошло преку системот „Мој термин“, а ...
сите 842 | | | веќе видена

Двајца доктори и една медицинска сестра од кумановската болница се тројца од петтемина новозаболени од овој град. Стабилна им е здравствената состојба и се во ...
сите 842 | | | веќе видена

Дванаесет нови заболени со коронавирус има во последните 24 часа во земјава. Од нив седум се од Скопје, пет од Куманово. Вкупниот број на заболени со овој ...
сите 94 | | | веќе видена

Веста од Брисел за почнување преговори за членство во ЕУ е верификација на успехот на нашите напори, крај на нашето чекање од 15 години по добивање на ...
сите 62 | | | веќе видена

„Алкалоид АД Скопје“ соопшти дека денеска донира 12.300.000 денари (200.000 евра) на посебната наменска донаторска сметка на Министерството за здравство, ...
сите 66 | | | веќе видена

И покрај вонредните околности предизвикани од ситуацијата со коронавирусот особено цениме што ЕУ најде време и волја веродостојно да оддаде признание на досега ...
сите 190 | | | веќе видена

На предлог на Министерството за образование и наука, Владата на Република Северна Македонија донесе уредби со сила на закони со кои се предвидува основните и ...
сите 47 | | | веќе видена

Возрасните над 67 години и помладите од 18 години ако имаат закажани термини за издавање лични документи во времетраење на забраната за нивно движење можат да ...
сите 25 | | | веќе видена

Со почеток од 15 часот претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменик на претседателот на Владата задолжен за европски ...
сите 69 | | | веќе видена

Донесена е одлука! Северна Македонија почнува преговори за членство во Европската Унија. Историска одлука во овие тешки времиња за нашиот народ. Нема веќе ...
сите 334 | | | веќе видена

Закажувањето за земање брисеви за тестирање од коронавирус од вчера се врши и преку матичните лекари. Доколку граѓаните имаат некој од следните симптоми: сува ...
сите 140 | | | веќе видена

next