Денеска за жал, имаме досега најголем број на починати, 22 пациенти ја изгубија битката со Ковид-19. Регистрираме рекордни 30% позитивни од тестирани лица, а ...
сите 621 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 362 | | | веќе видена

Во последните 24 часа регистрирани се нови 561 случаи на заболени од Ковид -19 од направени 1.901 тестирање. Министерството за здравство вечерва информира дека ...
сите 362 | | | веќе видена

Овој Конгрес е важен, овие измени на статутот на СДСМ се важни затоа што ја зголемуваат демократизацијата, ја зајакнуваат позицијата на младите и жените внатре ...
сите 160 | | | веќе видена

СДСМ од денес гордо може да соопшти дека е првата партија во земјата и регионот и една од ретките во Европа и во светот која има целосна родова еднаквост и ...
сите 160 | | | веќе видена

На 15 јули граѓаните испратија јасна порака, дека државата мора да продолжи на вистинскиот пат, а на тој пат е најсигурно со СДСМ, победите на СДСМ се победи ...
сите 83 | | | веќе видена

Зад нас е многу значајна победа на парламентарните избори, формирање мнозинство и раководни структури во институциите за повторно, со нов мандат од граѓаните ...
сите 160 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, може да биде суспендиран на 12 натпревари, објавија шпанските медиуми. Холанѓанецот го критикуваше судијата на вчерашниот ...
сите 67 | | | веќе видена

По решавањето на спорот со Грција меѓу двете држави, во Договорот со Бугарија, после темелниот демократски реформски пресврт во земјата, се отворија вратите ...
сите 160 | | | веќе видена

Три жени од Кочани поради компликации од коронавирусот починаа на Инфективно одделение во Клиничка болница-Штип. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина ...
сите 621 | | | веќе видена

Железото се кова додека е жешко, но само ако има кој да го кова. Назми Ибраимов кој е последниот ковач во Делчевско вели дека во неговиот случај нема кој да го ...
сите 4 | | | веќе видена

Пехчевската библиотека „Кочо Рацин“ која е една од најстарите во Источна Македонија, успешно го пребродува периодот на пандемијата која не ја изостави работата ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 203 | | | веќе видена

next