Иако се знае за нив, на светот постојат неколку места до кои речиси никој не смее да пристапи, особено „обичните смртници“. Во таа категорија главно спаѓаат ...
сите 10 | | | веќе видена

„Еве ги денеска одлуките, директно испраќам наредба до сите, веднаш да се повлечат од работните места каде што се. Само така ќе функционира системот. Државна ...
сите 147 | | | веќе видена

,,Сакаме да ја информираме јавноста деке вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината. Имаме обврска пред ...
сите 62 | | | веќе видена

“Гласањето за бројот на 3 е гаранција дека нема никогаш да се врати режимот на Груевски. Во Прилеп се сеќавате на пиштење и вриштење и рекет врз фирмите. ...
сите 43 | | | веќе видена

„Сите вие што останавте дома знам дека се ежите од помислата на тоа да се врати режимот на Груевски. Испраќам порака до вас, должност наша е родољубска и ...
сите 76 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 43 | | | веќе видена

„Сиљановска повторно лаже и се служи со невистини. Воопшто не е точно дека бил закажан ТВ дуел на Телма телевизија“ демантираа денеска од изборниот штаб на ...
сите 62 | | | веќе видена

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо целосно разбира дека не е миленик на многумина, но и знае дека неговите успеси во спортот зборуваат ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев придружуван од скопскиот бискуп и струмичко-скопски епарх,Монс. Киро Стојанов и државниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Неколку илјади граѓани, вработени во градската администрација, општините и јавните претпријатија, студенти од сите скопски универзитети, претставници од ...
сите 90 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
сите 62 | | | веќе видена

Потпретседателката на СДСМ, Фросина Ременски, вчера гостуваше во емисијата Топ Тема на Телма, каде зборуваше за реформите на Владата предводена од СДСМ кои ...
сите 9 | | | веќе видена

-Професорке, повторно се служите со невистини. Но сега барам од @televizijatelma да ве демантира. Дебата не била закажана. Ваквите невистини нема да ве искупат ...
сите 62 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 2 во денешното соопштение информира дека решението за Скендер Бузаку да биде назначен за нов поглавар на Исламската верска заедница (ИВЗ), ...
сите 414 | | | веќе видена

next