Да кажете вие како треба да функционира државата, а истата таа држава ја оставивте со 5 милијарди евра долг, со 2,8 милијарди евра јавен долг, пари кои ...
сите 390 | | | веќе видена

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска предупреди дека ќе им нареди на полицијата и војската да го убијат секој оној кој „предизвикува проблеми“ ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата додели 78 милиони денари за организирање и реконструкција на јавните површини во просторот на Клинички центар „Мајка Тереза“, Скопје со цел ...
сите 60 | | | веќе видена

Многу малку знаеме за КОВИД-19, инфекцијата и болеста се сериозно непредвилдиви – само тоа е сигурно. Сепак, досегашното искуство покажа дека 80 отсто од ...
сите 8 | | | веќе видена

Во најновиот извештај за епидемијата со Ковид -19 во Франција за изминатите 24 часа, стои дека има нови 509 смртни случаи, а 6.107 лица се на интензивна нега ...
сите 560 | | | веќе видена

Медицинска сестра од Куманово била позитивна на новиот корона вирус, иако одела на работа и не чувствувала никакви симптоми. Ова денеска го истакна министерот ...
сите 38 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо во летниот преоден рок би можел да замине во ПСЖ или да се врати во Манчестер јунајтед, јавуваат италијанските медиуми. Според нив, Јувентус ...
сите 100 | | | веќе видена

Тенискиот турнир во Вимблдон е откажан за прв пат по Втората светска војна, поради пандемијата на коронавирус. Турнирот требаше да се одржи помеѓу 29 јуни и 12 ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше дека од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, денеска, ...
сите 38 | | | веќе видена

По повод објавените информации во медиумите за примена на мерки за помош на економијата преку интервенција во вториот столб од пензискиот систем на Република ...
сите 390 | | | веќе видена

Лажна информација за почината жена од Кочани е предмет на полициска истрага, откако во неделата попладне поради сериозни здравствени проблеми таа била однесена ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациентка од Лабуништа на возраст од ...
сите 737 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје соопшти дека доцна синоќа кај нив почина родилка на возраст од 37 години од Охрид, која вчера попладне е ...
сите 286 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 160 | | | веќе видена

next