Поранешниот вицепремиер за европски прашања Владимир Пешевски вечерва во студиото на ТВ21 вели дека направено е прекршување кај ВМРО-ДПМНЕ и „забегување“ од ...
сите 23 | | | веќе видена

Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
сите 84 | | | веќе видена

Водостопанската подружница “Брегалница“ од Кочани го објави планот за наводнување за 2019 година, при што за околу една третина се зголемени површините што ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Антизападниот пион Христијан Мицкоски, мора да излезе пред јавноста и да одговори за сите отворени сомнежи за неговата улога во бегството на неговиот ментор, ...
сите 205 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за „27 април“ се презентираат смс и вибер пораките од телефонот на пратеникот Крсто Мукоски, што ги испраќал дента кога ...
сите 124 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, гo упати новинарoт од унгарската телевизија „24“ одговор на прашањето околу азилот на Никола Груевски да бара кај адвокатите. ...
сите 505 | | | веќе видена

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 315 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет денеска преку соопштение ги осуди пропустите што резултираат со бегство на осудениот Никола Груевски. Во продолжение го пренесуваме целото ...
сите 33 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 505 | | | веќе видена

Рутата на Груевски и како стигнал од Македонија во Унгарија е тема во сите балкански медиуми. Српскиот весник „Политика“ објави дека поранешниот премиер Никола ...
сите 505 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се изјаснил дека сака да побара политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта ...
сите 315 | | | веќе видена

next