Поранешниот премиер, Никола Груевски, го обезбедуваат шестмина припадници на Шестата управа, но засега не знае каде е и се уште не е му е врачена одлуката на ...
сите 276 | | | веќе видена

Потребно е: 3 големи тврди круши 1/4 чаша (1 чаша = 200 мл) путер 1/4 чаша мед за тестото: 1/2 чаша путер (на собна температура) 1/4 чаша маслиново масло 1/2 ...
сите 79 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски се уште се нема пријавено во затворот „Скопје“ во Шутка на издржување на двегодишната затворска казна за предметот „Тенк“, ...
сите 216 | | | веќе видена

Над 400 илјади граѓани во Македонија нарачале или купиле производи преку интернет, а најмногу се купува облека и спортска опрема. Спроведената анкета на ...
сите 37 | | | веќе видена

На социјланите мрежи се појави фотографија на ЈСП автобус со назнака за релација: До затвор. Па во отсутво на мерцедесот, ако сè уште не решил да се послужи со ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Случајот се наоѓа во ...
сите 156 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски дури во среда треба да се појави во Кривичниот суд, за кога е закажано рочиште за случајот “Титаник”. Медиумите водејќи се од ...
сите 216 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година. На претхдното рочиште на 25 октомври исказ ...
сите 39 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за уставни прашања, со која претседава претседателот за Собранието Талат Џафери, денеска ќе ја почне расправата за четвртиот амандман на ...
сите 135 | | | веќе видена

next