Министерството за финасии има три основни сценарија – поволно, неповолно и најнеповолно за справување со последиците што ги предизвика коронавирусот во ...
сите 138 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 214 | | | веќе видена

Карантинот, изолацијата и социјалното дистанцирање се мерки кои докажано го забавуваат ширењето на КОВИД-19 и ни помагаат да го заштитиме јавното здравје, ...
сите 56 | | | веќе видена

„Алкалоид“ АД Скопје соопшти дека на пазарот има производи што претставуваат фалсификати на средствата за дезинфекција што ги произведуваат – Ecosal® и ...
сите 40 | | | веќе видена

Кога си во самоизолација, можеш да гледаш вести, турски серии, да сурфаш на интернет… да се жалиш, самосожалуваш, да обвинуваш, браниш… А можеш и да правиш ...
сите 7 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 48 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 48 | | | веќе видена

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со средства на база на ...
сите 22 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во овој момент се лекуваат 54 пациенти, четворица се во критична состојба, а 20 освен редовната ...
сите 701 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицскоски денеска на прес-конференција изрази сериозна загриженост за пакетот мерки за стопанството за помош од последниците на ...
сите 392 | | | веќе видена

На новинарското прашање кога можеме да го очекуваме крајот на епидемијата со коронавирусот, министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека не може со ...
сите 701 | | | веќе видена

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче, информираше дека се утврдени пропусти во охридската болница, што ги утврдила истрагата во ...
сите 190 | | | веќе видена

Соопштение од состанокот на бизнис заедницата од населените места Лабуништа, Подгорци, Октиси, Боровец и Велешта до јавноста во врска со актуелните случувања ...
сите 17 | | | веќе видена

next