Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски и претставници на општинската администрација синоќа одржаа маалска средба со дел од граѓаните од улицата ...
сите 35 | | | веќе видена

„БМВ“ претстави нов концепт на автомобил, наречен „ХМ“. Во 2022 година, компанијата од Минхен ќе почне со масовно производство на ова големо хибридно теренско ...
сите 15 | | | веќе видена

Агнеса Органџиева по само десет месеци е повторно на тапет“, велат од „Бекстејџ“, кои направија видео интервју со нејзе. Таа зборува за проблемите во бракот со ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 122-ра седница го утврди текстот на Предлог-законот за финансиска поддршка за намалување на ...
сите 29 | | | веќе видена

Српската Влада на последната седница донесе Одлука за давање согласност за отворање Конзулат на Република Северна Македонија во Република Србија. Одлуката е ...
сите 18 | | | веќе видена

Патничкиот и железничкиот сообраќај од попладнево е нормализиран, откако на вработените во железничките претпријатија им е исплатен вториот дел од ...
сите 75 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот викенд и неколку дена претходно тетовската полиција бележи три сообраќајки незгоди на автопатот Тетово-Скопје, за кои причина било ...
сите 211 | | | веќе видена

Силна поддршка од Италија за почеток на преговорите на Северна Македонија со Европската Унија и уверување дека Рим ќе продолжи со заложбите за успех на овој ...
сите 104 | | | веќе видена

Нова група од 43 авганистански граѓани замина од Северна Македонија откако за нив беше подготвена потребната документација за влез во трета земја како нивно ...
сите 42 | | | веќе видена

Судот за човекови права во Стразбур го одби барањето на бизнисменот Орце Камчев на државата да ѝ се изрече времена мерка. Ова всушност значи дека судот одби ...
сите 12 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Тетово, Билал Касами одржа прес-конференција на која објави детали околу долговите на локалната самоуправа, како што најави на ...
сите 53 | | | веќе видена

next