Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 24 | | | веќе видена

Државниот балет на мраз од Санкт Петербург со претставата „Заспаната убавица“ на Чајковски на 1 декември ќе гостува во Македонската опера и балет. Рускиот ...
сите 23 | | | веќе видена

Амбасадорот на САД во Македонија Џес Бејли на Твитер се пофали дека вкусил ајвар во кафулето на Амбасадата на САД во Скопје. Дека овој македонски специјалитет ...
сите 12 | | | веќе видена

Двајца дилери на дрога, К.Ф.(30) и Л.Н.(32), двајцата од Струга се приведени поради и одредена им е мерка притвор од 30 дена, соопшти МВР. На 19 септември на ...
сите 46 | | | веќе видена

Земјоделското здружение “Современо Земјоделство” на министерот Љупчо Николовски, му додели плакета за најуспешен министер за земјоделство, шумарство и ...
сите 69 | | | веќе видена

„Пред да стане земја членка на ЕУ, Хравтска имаше 240 милиони евра субвенции за земјоделците, а сега како полноправна членка имаме на располагања 2,4 милијарди ...
сите 69 | | | веќе видена

next