„Мислам дека на сите ни е јасно што значи да се биде земјоделец. Ако има некоја тешка работа во животот на човекот, тоа е земјоделието“…вака ја почнува својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Климатските промени се еден од најголемите предизвици со кој се соочува човештвото. Се смета дека активностите на луѓето влијаат врз климата, која е една од ...
сите 7 | | | веќе видена

„Денеска стоиме исправено полни со гордост за да ја обележиме 78 годишнина од државниот празник 11 Октомври- Ден на народното востание“, вака премиерот Зоран ...
сите 75 | | | веќе видена

Со положување цвеќе на Партизанските гробишта во Бутел започнаа празничните свечености по повод одбележувањето на државниот празник „11 Октомври – Ден на ...
сите 21 | | | веќе видена

МотоГП потпиша 5-годишен договор и ќе се врати во Бразил од сезоната 2022 година на планираната нова писта во Рио де Жанеиро. Градот за последно беше домаќин ...
сите 45 | | | веќе видена

Поранешната Специјална обвинителка Катица Јанева, која е во притвор како второобвинета во случајот „Рекет“, денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ по ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, која е осомничена во истрагата за финансиски криминал на Меѓународниот сојуз не чувствува никаква вина. По денешниот ...
сите 202 | | | веќе видена

Словенија и Северна Македонија се добри пријатели и партнери. Во Словенија сакаме што побрзо да ја видоме вашата земја во НАТО и ЕУ и се надеваме дека Северна ...
сите 1629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува да се докаже невиноста на пратеничката на СДСМ Фросина Ременски, која е осомничена во истрагата за случајот ...
сите 45 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство во пратка по потекло од Шпанија утврди присуство на вирусот африканска свинска чума. Пратката е во вкупна тежина од 21 тон ...
сите 24 | | | веќе видена

Во своето денешно сведочење на рочиштето за предметот “Таргет Тврдина”, поранешниот разузнавач, Зоран Верушевски, одговорајќи на прашањата на обвинителството ...
сите 41 | | | веќе видена

Второобвинетата во случајот Рекет, го прифатила влијанието на првообвинетиот и како службено лице – јавен обвинител, ја искористила својата службена положба и ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако во претходното издание „Ѕвездите на Гранд“ ги изненади сите облечена во „мачка стил“, српската пејачка Јелена Карлеуша повторно го доби виниманието само ...
сите 20 | | | веќе видена

next