Оние кои се вратија во САД од странство во саботата, беа соочени со хаос, откако новите проекции на коронавирус ги зафатија аеродромите низ целата земја, ...
сите 2 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Никола Димитров вечерва преку Фејсбук статус информираше дека голем дел од македонските превозници ја поминале италијанско-словенечката ...
сите 133 | | | веќе видена

Клиниката за детски болести ги известува сите родители и матични лекари кои од утре ќе имаат итна потреба децата со температура да ги донесат во болница, тоа ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски уште еднаш ги повика граѓаните, особено младите, да ги почитуваат целосно мерките за заштита од коронавирусот бидејќи во спротивно ...
сите 9 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале зошто Гренланд, кој три четвртини од својата територија е заледен, го има зборот „зелен“ во своето име?! Од друга страна пак ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на заразени со коронавирусот ширум светот ја надмина бројката од 167. 750, а 6.456 се починати, според бројките објавени денеска. Во исто време, повеќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Камионџиите кои чекаат на италијанско-словенечката граница добија вода и храна која им ја обезбеди Амбасадата на Северна Македонија во Словенија, јави ...
сите 63 | | | веќе видена

Народната банка ја известува јавноста дека е во постојан контакт со сите финансиски институции за коишто таа е надлежен регулаторен и супервизорски орган ...
сите 166 | | | веќе видена

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус може да го продолжи договорот со напаѓачот Кристијано Роналдо. Според „Тутопорт“, и покрај фактот дека сегашниот ...
сите 34 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Никола Димитров, министер за надворешни работи: Денов го поминав на телефон, од министрите за надворешни на Словенија и Србија, до граѓани, ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека четирите прифатни пунктови за бездомни лица, отворени во соработка со Црвен крст, се функционални и ...
сите 36 | | | веќе видена

Резултатите на 7-те пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на корона вирус. Денеска се тестираа пациенти од Куманово, Тетово, Кичево, Охрид, две ...
сите 31 | | | веќе видена

Одговор на новинарско прашање, Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ П: ВМРО-ДПМНЕ лиферува секоја вечер со т.н. факти на денот, вчера објавија дека криете ...
сите 6 | | | веќе видена

Сите 13 пациенти кои се сместени на клиниката за инфективни болести (првата утре ќе биде ослободена) се во стабилна состојба, идентична на вчерашниот ден. Само ...
сите 65 | | | веќе видена

next